Kıymeti, 3 Yıl Sonra Anlaşılan K12NET Güncellemesi

14 Ekim 2020

Kıymeti, 3 Yıl Sonra Anlaşılan K12NET Güncellemesi

2017 yılında, “Dijital Kağıt” isimli yeni bir çalışma yapmış, o günlerde tanıtım amaçlı çektiğimiz tanıtım videosunda “değişimin çok yakında olacağı” vurgusunu yapmıştık. Sanıyoruz, bahsettiğimiz günlere ulaştık. Güncellemeyi ilk çıkardığımızda, sınırlı sayıda kullanıcı tarafından kullanıldı,  neredeyse yapıldığı haliyle öylece kalmıştı. Salgın sonrası bazı okullarımız, kullanmaya başlayınca doğal olarak istekler de gelmeye başladı. Kullanıldıkça beğenildi, beğenildikçe yeni özellikler istendi. En son kullanıcılarımız “öğretmenlerimiz ödev kontrolü yaparken, öğrencisine geri bildirimde bulunabilsin, öğretmen de ödevin üzerine not düşebilsin” diye bizden istekte bulundular. Çünkü biliyorlardı ki,  öğretmen tarafından kontrol edilmeyen, geri bildirimde bulunulmayan ödev, gerçek bir ödev değildir. Yeni çıkardığımız güncellemede öğretmen, aşağıdaki örnekte olduğu gibi, öğrencisinin ödevini kontrol edip, geri bildirimlerde bulunabiliyor.

Bu uygulamada öğrenciye her türlü soru tipini sorabilirsiniz. Açık uçlu , doğru yanlış, çoktan çok seçmeli, ne isterseniz. Kontrollerinizi, öğrencilerin sadece verdikleri cevaplara göre değil, gidişatlarına, cevap veriş şekillerine, düşünce yapılarına göre de değerlendirebilirsiniz. İsterseniz, sonuca nasıl ulaştığının bire bir animasyonunu bile izleyebilirsiniz. Üstelik tek sayfa kağıt harcamadan, üstelik ülkemizin kaynaklarını israf etmeden.  Dijital kağıt uygulamasında öğrenciler tableti, bildiğiniz kağıt gibi kullanıyor, tablet kalemleri ile de bildiğiniz kalem gibi yazıyor. Her marka tablet/kalemle ile çalıştığı gibi, ikisi bir arada laptoplar, grafik tabletler üzerinde de çalışıyor.

Özel okul çocuklarının büyük bir kısmının tableti olacağını ama belki kaleminin olmayabileceğini düşünüyoruz. Çok daha ekonomik olan grafik tabletler de bu amaç için kullanılabilir.  Tüketilen kağıtların maliyeti bile, bir süre sonra bu amaçla kullanılacak donanımın ücretini karşılayacak büyüklüktedir. Çalışmamızı beğenseniz bile, projeyi küçük bir grupta deneyerek, sonuçlarını gözlemleyerek yaygınlaştırmalısınız. 

12 Ekim 2020 Tarihinde En Son Haliyle Çektiğimiz Videomuz:

https://www.youtube.com/watch?v=OyJrR_AWJ5k

 

İlk çıktığı günlerde 13 Nisan 2017 Tarihinde Çektiğimiz Videomuz:

https://www.youtube.com/watch?v=BeEe4xunvMU

(Video linklerine tıkladığınızda açılmıyorsa, linkleri kopyalayıp, tarayıcınıza yapıştırabilirsiniz)

Dijital Kağıt, Salgın Dönemine Özel Bir Çalışma Değildir.

K12NET, çıkardığı güncellemelerin tamamında hem bu salgın günlerinde, hem salgın sonrasında kullanılabilecek çalışmalar yapmaya özen göstermektedir. Videomuzda da göreceğiniz üzere salgın sonrasında da çok rahat kullanabileceğiniz bir çalışmadır.

Ödevler + Dijital Kağıt Uygulaması / 15 Ekim Perşembe Saat 10:30

Yukarıda anlattığımız Dijital Kağıt uygulamamız ve ödevler konusunda her türlü ayrıntıyı Perşembe günü yapacağımız eğitimimizde bulabilirsiniz.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin, hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek destek@k12net.com adresine, bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

Her Şey Uzaktan Olabilir, Ama Sınavlar Yakından…(K12NET Eğitim Duyurusu)

Her Şey Uzaktan Olabilir, Ama Sınavlar Yakından...(K12NET Eğitim Duyurusu) Okul Sınavları + Ara Karne Eğitimi / 27 Ekim Salı Saat...

DEVAMINI OKU

Uğraşıyorsan, Karşılığı Olmalı (K12NET Eğitim ve Bilgilendirme Yazısı)

Ölçme Değerlendirme Sınav Raporları / 22 Ekim Perşembe Saat 10:30 Eğer, bir iş için uğraşıyor, emek ve zaman harcıyorsanız, bunun karşılığı...

DEVAMINI OKU

Virüs Gibi Davranan, Ayakta Kalır. (K12NET Güncelleme ve Eğitim Haberi)

Virüs Gibi Davranan, Ayakta Kalır. (K12NET Güncelleme ve Eğitim Haberi) Başımıza musallat olan virüslerin en önemli özelliği, değişen her duruma...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: info@k12net.com

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: info@k12net.com

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: info@k12net.com

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: info@k12net.com