K12NET, Bir Keşfini Anlatıyor. (Eğitime Davet)  

3 Mart 2021

K12NET, Bir Keşfini Anlatıyor. (Eğitime Davet)  

Bir öğretmenin “öğrencisinin gözüne bakarak ders anlatması” onun keyfi, etkisi hiçbir durumla kıyaslanamaz. Çünkü çok özeldir. Yüz yüze eğitimin etkisi bu kadar yüksekken,  online eğitim süreçleri hem öğretmenler için, hem okul yönetimi için daha zordur, daha çok çalışma gerektirir. Bir öğretmen, saatlerini harcayarak dersine hazırlanır. Performansı ise WiFi’sinin ucundaki internete bağlıdır. İnterneti kesilse veya gidip gelse, sesi, şekilden şekle girer. Bunun yalnız bir istisnası olduğunu düşünüyoruz. Her türlü soru tipiyle online sınav yapmak, okulda yüz yüze sınav yapmaktan daha kolay ve daha az maliyetlidir.

Yüz yüze ortak klasik sınavı yaptınız. Kâğıtları tarayıcınızda tek tek okuttunuz. Puan verdiğiniz öğrencinin kim olduğunu bilmeden not vermek, bir ölçme değerlendirme kuralıdır.  Her bir soruyu keserek, hangi öğrencinin cevabı olduğunu bilmeden öğretmenin ekrana getirdiniz. Öğretmen notunu verdi. Online sınavlarda ise bu sayılan süreçlerin bir çoğu bulunmuyor. Yapısı gereği zaten pek çok şey sistem tarafından hazır ediliyor.

Yüz yüze sınavlarda “şu videoyu izle, şu ses dosyasını dinle, gördüklerine / duyduklarına göre cevap ver.” Şeklinde soruları topluca soramazsınız.  Bunu ancak her öğrenci için tek tek yapabilirsiniz. Online sınavlarda video izletmek, ses dosyası dinletmek ise son derece sıradan ve kolaydır. K12NET’de online sınavlarda video oynatabilir, ses dosyası dinletebilirsiniz.

 

K12NET Güncellemeleri Salgına Özel Değil

Yukarıda anlattığımız çalışmayı salgından sonra da çok rahat kullanabiliriz. Özel okullarda karneye not olarak verilecek sınavların öncesinde öğrenciye egzersiz yaptırılır, öğrenciler hazırlık maçlarına çıkarılır. “Bu hafta ödev olarak verdiğimiz sınava çalış, önümüzdeki hafta gerçek sınav olacaksınız” denilir. Hazırlık sınavlarının tamamını salgından sonra da online yapabilirsiniz. Güvenli Sınav Tarayıcısı + Kamera ile güvenlik tedbirlerini artırır, mümkün olduğu kadar güvenli sınav yapmaya çalışırsınız veya bu sınav, zaten “hazırlık sınavı” diyerek öğrencilerinizi kendileriyle baş başa bırakırsınız.

Her Soru Tipi İle Online Sınavlar / 4 Mart Perşembe Saat 10:30

Yukarıdaki konular ve daha fazlasını 4 Mart Perşembe günü saat 10:30’da yapacağımız online eğitimde bulabilirsiniz. Yerinde,  ücretsiz, online eğitimlerimize katılmak için destek@k12net.com adresine bir mail göndermeniz yeterlidir.

Bu Eğitim, Önceki ve Bundan Sonraki Eğitimler

Eğitime katılmak isteyip de, zamanı uygun olmadığı için eğitime katılamayacak olan müşterilerimiz için bu eğitim, önceki yaptıklarımız ve bundan sonra yapacağımız eğitimlerin videoları çekilmektedir. Eğitime katılamazsanız, hiç sorun olmaz. Eğitimin videosunu izlemek için destek@k12net.com adresine bir mail göndermeniz yeterlidir.

Müşteri Talebine Göre Şekillenen K12NET Eğitimleri

Müşteri Talebine Göre Şekillenen K12NET Eğitimleri Müşterilerimiz, kullanıyor, kullandıkça da ihtiyaçlarını bildiriyorlar. Biz de buna göre güncellemeler çıkarıyor, eğitimler yapıyoruz....

DEVAMINI OKU

K12NET_ParamPOS, Hepsinden Kurtaracak 

K12NET_ParamPOS, Hepsinden Kurtaracak  Aşağıdaki resim, Sakarya'daki bir okulumuzun muhasebe ofisinden gönderildi. Aynı benzin istasyonlarındaki gibi... Hangi bankanın kartı gelirse, makinaları karıştırmadan ...

DEVAMINI OKU

Böyle Günlerin Dostuyuz. K12NET Olarak Göreve Hazırız.

Böyle Günlerin Dostuyuz. K12NET Olarak Göreve Hazırız. Aylardır, sinyallerini aldığımız uzaktan eğitim süreci tekrar başlıyor. K12NET Olarak her türlü göreve...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: info@k12net.com

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: info@k12net.com

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: info@k12net.com

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: info@k12net.com