Bursluluk Sınavı Yapmak İçin K12NET’den Daha Uygun Bir Ortam Bulamazsınız.

28 Aralık 2017

Bursluluk Sınavı Yapmak İçin K12NET’den Daha Uygun Bir Ortam Bulamazsınız.

Canınız helva yemek istiyor olsun, bir dükkândan şeker, diğer dükkândan un, diğer dükkândan yağ, başka bir dükkândan tüp alıyorsanız, helva yapmak hem uzun sürer, hem de meşakkatli olur. Eğer bütün malzemeler elinizin altındaysa paşa gönlünüz ne zaman isterse, o zaman helvanızı yaparsınız.

Bursluluk sınavlarının muhatabı, öğrenci/veli olduğu için hatasız sınav organizasyonu yapılmalıdır. Bursluluk sınavları için gerekli unsurların tamamının bir yerden yönetilmesi gerekmektedir. Öğrencileriniz başka yerde, sınav organizasyonunuz başka yerde olursa, organizasyon bozuklukları kaçınılmaz olur. Bursluluk sınavları için aradığınız her şey K12NET’de yer almaktadır. Konu ile ilgili ayrıntılı bilgi aşağıda maddeler halinde sıralanmıştır. 

K12NET ile çok güçlü sınav organizasyonu yapabilirsiniz. Bu konu ile ilgili daha önce eğitimler yaptık, daha önce bu eğitimlere  katılmayanların 3 Ocak Çarşamba günü saat 14:30’da yapacağımız Bursluluk Organizasyonu online eğitimine katılmasınıöneriyoruz. Eğitimlerimiz online, ÜCRETSİZ ve her okul kendi yerinden eğitimi dinleyebilmektedir. Katılmak isteyenlerin sadece destek@k12net.com  adresine mail göndermeleri yeterlidir. Aşağıdaki maddeleri okuyunuz, bursluluk sınavı için ne gerekliyse, K12NET’de hepsinin olduğunu görebilirsiniz.

1-Sınav yapılacak derslikler ve bu dersliklerin kontenjanlarının belirlenmesi gerekmektedir(K12NET’de mümkün,  sınav yapılacak fiziki mekanlar (odalar) ve kontenjanları zaten K12NET’de tutulmaktadır.)

2-Sınavlarınızın tanımlanması, sınavlara ne kadar öğrenci girecekse o kadar sayıda oturum düzenlenmesi gerekmektedir. (K12NET’de mümkün,  sınav tanımlar, sabah-öğlen-öğleden sonra kaç oturumda sınav yapacaksanız, o kadar sayıda sınav oturumu tanımlarsınız)

3-Okulun kendi öğrencileri, bursluluk sınavlarına girmek istemektedirler.  (K12NET’de mümkün,  zaten tüm bilgileriyle K12NET’de kayıtlı olarak durmaktadırlar.)

4-Okula kayıtlı olmayan (dışarıdan)  bazı öğrenciler, velileriyle birlikte okula gelip, bursluluk sınavına girmek istediğini söylemektedirler. (K12NET’de mümkün. Öğrenci havuzuna, velileriyle birlikte, iletişim bilgileriyle misafir olarak kaydedilip, sınav giriş belgesi verilerek, sınava dâhil edilebilirler.)

5-Hiç okula gelmeden internet üzerinden online kayıt olmak isteyen veliler-öğrenciler sınava girmek istemektedirler.  (K12NET’de mümkün. Okulunuzun web sayfasına “bursluluk sınav başvuruları” diye bir banner yaptırırsınız, veliler, tıklayınca K12NET’in online sınav başvuru sistemine (Online Assessment Registration- biz kısaca OAR diyoruz) gelirler.

6-OAR’da okulun dersliklerine ve o dersliklerin kapasitesine ihtiyaç vardır. (K12NET’de zaten bu bilgiler var.) OAR’da derslik kapasitelerinin sadece bir kısmı kullanılmalıdır. Online başvuru yapan öğrenci, hemen sistemden sınav giriş belgesini almalı, hangi gün, hangi oturumda, hangi  derslikte, hangi sırada oturacağını günler öncesinden bilmelidir.(K12NET, bu söylenenlerin tamamını yapıyor.)

7-Okul yetkilileri, farklı farklı yerlere örneğin, Taksim-Kızılay- Nasrullah meydanı gibi yerlere  stant kurabilmeli ve bu stantlarda 4,5G  ile online, öğrenci kaydetmeli, hemen oracıkta sınav giriş belgesini hazır etmeli ve farklı stantlarda öğrenci kaydeden diğer görevlilerle de senkronize olmalıdır. Yoksa otobüs firmalarındaki gibi bir koltuk iki öğrenciye verilir. (K12NET’in özü, zaten bu senkronizasyon üzerine kurulmuştur. )

8-Bursluluk sınavı istenirse birden fazla oturumda yapılmalı ve farklı oturumlarda  öğrenciler sınav olabilmelidir. Farklı oturumda yapılan sınavlar, en sonunda birleştirilerek tek sınav haline getirilebilmelidir (K12NET buna da cevap veriyor.)

9– Sınavdan önce öğrencilerin isimlerine özeolarak basılmış optik kağıtlar hazır edilebilmelidir. Böylece ÖSYM gibi kurumsal sınavlar yapılabilmelidir. (K12NET yapar)

10- Sınavdan sonra istediğimiz kriterlere göre,  öğrencilere e-posta, SMS yoluyla bilgilendirme yazıları gönderilebilmelidir.  (K12NET, bu talebe de cevap verir)

Bursluluk sınavları için dışarıdan  hiçbir şeye ihtiyacınız yok. Aradığınız her şey, K12NET’de var. K12NET’in işi helva yapmaktır.   

K12NET’de ücretler yılda bir kez ödenir. Şu, bu isimde ayrıca ücret alınmaz. Yılda 45-50 adet güncelleme çıkarılır, çıkarılan güncellemelerin tamamı ÜCRETSİZ’dir. OAR sınavları için okula özel adres açılmakta ve bu adresin karşılığı olarak hosting firmasına ücret ödenmektedir. Bursluluk sınavlarının online tarafı sadece hosting giderimiz kadar bir ücretle fiyatlandırılmaktadır. İhtiyacı olan tüm kurumlarımızı eğitime bekliyoruz. 

 

K12NET’e Ne Verirseniz, Fazlasını Alırsınız.

K12NET’e Ne Verirseniz, Fazlasını Alırsınız. “Ne kadar para, o kadar köfte” atasözüne inat, K12NET’e ne verirseniz, size daha fazlasını verir....

DEVAMINI OKU

K12NET Ara Tatilde de Güçlü Desteğini Sürdürmeye Devam Edecek

K12NET Ara Tatilde de Güçlü Desteğini Sürdürmeye Devam Edecek K12NET, gerek ara tatillerde olsun, gerekse yaz tatillerinde olsun, güçlü teknik...

DEVAMINI OKU

K12NET, Bu Yıl Anaokulcuların Gözdesi Olacak

K12NET, Bu Yıl Anaokulcuların Gözdesi Olacak Anaokullarında yapılan işlemler nelerdir? Şöyle bir tarif etmeye çalışalım. 1-    Anaokulcu, velilerle kesintisiz ve...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: info@k12net.com

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: info@k12net.com

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: info@k12net.com

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: info@k12net.com