K12NET’in Bu Haftaki “Hap Eğitimi-16 Farklı Konu”

29 Kasım 2021

K12NET’in Bu Haftaki “Hap Eğitimi-16 Farklı Konu”

Bazen kullandığınız arabanın, telefonun, buzdolabının vb eşyalarınızın bilmediğiniz öyle işe yarar bir özelliğini öğrenirsiniz ki, “bunu daha önce neden fark etmemişim ki” diye kendinize sorarsınız. Bu hafta böyle bir eğitim planlıyoruz. Eğitimde 16 farklı konuda pratik bilgiyi aktarmak istiyoruz.

K12NET Pratik Bilgiler Eğitimi / 1 Aralık Çarşamba Saat 10:30

1 . Bir öğretmenimiz var, hem ilkokulda, hem ortaokulda derse giriyor, aynı zamanda idari görevi de var, öğretmenimizin K12NET kullanan iki de çocuğu bulunuyor. Tek bir şifreyle, bütün işlemlerini halledebilir mi?

2 . Bir şubeye tek bir hareketle danışman veya rehber öğretmen atayabilir miyiz?

3 . Öğrencilerimize, personellerimize, doğum günü kutlama mesajlarını; e-posta, SMS, Ekran mesajı yoluyla, manuel veya otomatik olarak gönderebilir miyiz?

4 . K12NET’de olmayan ama başka ortamda tuttuğumuz telefon, e-posta, HES kodları gibi bilgiler var. Bunları topluca yükleyebilir miyiz?

5 . Kullanıcı ismimizi girsek, K12NET şifremizi girmeden, gmail açıkken sisteme girebilir miyiz? Gmail, Hotmail, Outlook ile entegre mi?

6 . Müzik eğitimi dersleri bir sınıf seviyesinde  aynı anda uygulanıyor. Örneğin tüm 6.sınıflarda, salı günü 3.4- ders ortak yapılıyor. Öğrencilerin bazıları gitar, bazıları piyona dersi alıyor. K12NET’de nasıl tanımlayacağız?  K12NET buna kur yapılı ders diyor. Kur yapılı dersi olan okullarda, K12NET’in kur modülü kullanılırsa öğretmenler çok rahat eder.

7 . Öğrenci, personel hakkında birçok veri girişi yaptık. Girdiğimiz verilerin içinden örneğin doğum tarihi, doğum yeri ve kan grubu listesini nasıl alabiliriz?

8 . Okullardaki geleneksel sınıf defterini hepimiz biliyoruz. Bunun online olan, “Online sınıf defteri” K12NET de var mı?

9 . Temel tanımlar konusunda hangi aşamadayız, bunları bitirdikten sonra hangi modülleri kullanabiliriz? Modüllerin kullanımını gösteren bir kontrol listesi var mı?

10 . Öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz sistemi ne kadar kullanıyorlar?

11 . Öğrencilerin, personellerin girilmeyen hangi bilgileri kaldı?

12 . Bazı öğrencilerin isimleri  büyük, bazısı küçük yazılmış, topluca bir standartta getiremez miyiz?

13 . Okul bilgilerini eksiksiz girmenin pratikteki faydaları nelerdir?

14 . Okulumuzun web sayfasında haftalık yemek listemiz var. Öğrenci/veli portalına bir düğme koysak, velilerimiz, öğrencilerimiz, o düğmeye basınca web sayfamızdaki yemek listesine ulaşsalar… Yemek listesi ve aynı mantıkla çalışan diğer tüm linkleri, öğrenci veli portalına nasıl bağlayacağız?

15 . Her biri farklı kullanıcı adı ve parolası ile okulumuzun K12NET dışında kullandığı farklı eğitim sistemleri bulunuyor. Her birine ayrı şifre ile girmek yerine, K12NET’e girince hepsini bir yerde görsek, K12NET’e  girince diğerleri hiç şifre istemese, mümkün mü?

16 . Veliler kendi portallarından çocukları ile ilgili okul yönetiminin istediği bilgileri doldurabilirler mi?

 

Ödev Modülü / 2 Aralık Perşembe, Saat 10:30

Bu haftaki eğitimimizde ödev vermenin ne kadar kolay ve hızlı yapıldığını uygulamalı olarak göstereceğiz. 10 saniyede öğretmen portalından ödev verip, ödev kontrolü yapacağız. Diğer zümrelerin verdiği ödevlerin yükünü görerek en uygun zamana ödev verme, istenirse öğrencinin yaptığı ödevi, K12NET üzerinden öğretmenine dijital olarak gönderme, öğretmenin de gönderilen ödevin kontrolünü yapıp tekrar öğrencisine geri gönderme, anlatacağımız konular arasında olacak. “Hangi öğretmen kaç ödev verdi, verdiği ödevleri kaç kez kontrol etti” gibi ödev ile ilgili rapor ve analizleri anlatacağız.

Eğitimde Tabletin Nasıl Kullanıldığını Bu Videodan İzleyiniz!

https://www.youtube.com/watch?v=OyJrR_AWJ5k

 

Temel Tanımlar / 3 Aralık Cuma, Saat 10.30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.
Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin, hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek destek@k12net.com adresine, bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

K12NET Çok Özel Bir Eğitim Planladı. (Her Okulumuzu Bekliyoruz)

K12NET Çok Özel Bir Eğitim Planladı. (Her Okulumuzu Bekliyoruz) Öğrenci ve velileriniz, mobil uygulamaları ile K12NET’i kullanıyorlarsa, olması gerektiği gibi...

DEVAMINI OKU

K12NET, Virgülden Sonrasını Bile Hesapladı.

K12NET, Virgülden Sonrasını Bile Hesapladı. Önce Milli Eğitim Bakanlığı, arkasından ÖSYM sınav hesaplamalarında kullanılan güncel parametreleri yayınladılar. Hemen sistemimize ekledik....

DEVAMINI OKU

Bedava Bile Olsa Kullandıramazsınız! (K12NET Tespitleri)

Bedava Bile Olsa Kullandıramazsınız! (K12NET Tespitleri) Özel okulcuların sağduyusu çok yüksektir. İyi ile kötüyü hemen ayırt ederler. Kullanacakları ürüne şöyle...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: info@k12net.com

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: info@k12net.com

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: info@k12net.com

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: info@k12net.com