K12NET, Kendi Anketini Anlatarak, Sizleri Eğitime Davet Ediyor.

9 Haziran 2021

K12NET, Kendi Anketini Anlatarak, Sizleri Eğitime Davet Ediyor.

Öğrencilerinize, velilerinize, öğretmenlerinize anket yaparak, düşüncelerini öğrenmenizi, hizmetlerinizde eksiklik, hata varsa üzerine gidilmesini önermiştik. Aynı şeyi kendimize de yaptık, siz değerli müşterilerimize tek bir soru sorduk. “Genel anlamda K12NET’den memnun kaldınız mı? EVET mi, HAYIR mı, hangisine daha yakınsınız?” Dedik. Anketimizin sonuçlarını açıklamadan  anketlerle ilgili genel kurallardan da bahsetmek istedik.

1 –    Mümkün mertebe az soru sorulmalıdır. Soracak çok konunuz varsa bile, birkaç parçada, farklı zamanlarda anketler düzenlenmelidir. Cevap verenleri bıktırmadan kısa süre içinde anket tamamlanmalıdır. Soruların altında yorum yapma hakkı verilmeli, ne isterlerse yazmaları için imkân sağlanmalıdır.

2 –    İsteğe bağlı anketlerde, cevaplama oranı genellikle yüksek olmaz. Cevap vermeyen grup, genellikle nötr veya olumlu bakışa daha yakındır. Tepkili olanlar, fırsatı bulmuşken, “ne var ne yok” yazma eğilimindedir. İsteğe bağlı anketlerin cevaplanma oranları düşüktür ama anketi zorunlu yaparsanız, cevaplama oranı kerhen artar ama kullanıcılardan tepki alma ihtimali de bir o kadar yükselir.

3 –    Anketler cevaplanmaya başlar başlamaz çok kısa bir süre içerisinde genel eğilimler belli olur. Gidişat birkaç saat içinde hemen kendini gösterir.

Bu yıl, K12NET’den Memnun Kaldınız mı?

Sorumuz buydu. Bir tane soru sorduk, yorum yapılması için de bir alan ayarladık. K12NET, hiçbir zaman, öğretmene, öğrenciye, veliye doğrudan ulaşmaz. Bu gruba asla yazı yazmaz, bilgi vermez, anket yapmaz. Sadece idari personellere anket gönderdik. 21.860 idari personele sorduk. Bu zamana kadar(3,5 gün içinde)  grubun %11,6’sı,  2544 personel cevap verdi, yorum yaptı. Oran düşük gibi gelebilir ama zorunlu olmayan anketlerde genel olarak durum böyledir ancak bu büyüklükteki geri dönüşler, gruba genellenebilecek yeterliliktedir. 2500 kişinin üzerinden sonuçları açıklayabilmek, yorum yapabilmek, her ankete nasip olmaz. Bu anket sayesinde çok kıymetli bilgiler edindik.

K12NET Olarak Bir Kere Sonuçtan Çok Mutluyuz.

Hizmet verdiğimiz grubun %94’u  aldıkları hizmetten memnun kaldıklarını söylemişler.  Bu bir kere çok yüksek bir değer. Hizmet sektöründe böyle yüksek oranlarda memnuniyet sağlamak oldukça zordur. Bu yüzden çok mutluyuz. Yorum bölümünde ayaklarımızı yerden kesen çok güzel yorumlar okuduk. Bir kaçına yer vermek istiyoruz:

“Memnun Değilim” Diyen %6’yı da Tek Tek Telefonla Aramaya Başladık.

Bu tür anketlerde, kullanıcıların sıkıntılarını öğrenmek, mümkünse biran evvel sorunlarını çözmek çok önemlidir. Esas amaç; bilmediğiniz, fark etmediğiniz durumları öğrenmektir. Bu kullanıcılarımızı tek tek telefonla aramaya başladık.

Telefon Görüşmelerinde Bize İletilen Eksiklikler

Yaptığımız aramalarda iki durum fark ettik. Hemen sorunlarını çözebileceğimiz konular var. Bunların büyük bir kısmı kullanıcıların “bilgi eksikliğinden” kaynaklanıyor. Örneğin “sisteme öğrencinin kardeşini ekleyemedim”. Diyen kullanıcımızın sıkıntısını daha telefonda konuşurken çözdük. “Uzaktan eğitim yaptığımız için devamsızlık türünde Online Geldi türü olmalıydı”. diyen kullanıcımız,  K12NET devamsızlık türlerinin okulun isteğine göre özelleştirilebildiğini bilmiyordu. “Ders programının girişini zorlaştırdınız” diyen müşterilerimiz oldu. Gerçekten çok doğru bir tespit. Bir  çok yeri etkileyen bir güncelleme hazırladık. Senenin son günlerinde “bir yerler bozulursa” diye korkudan güncelleme aldıramıyoruz, okulların kapanmasını bekliyoruz. Güncellemeyi aldırdığımız an, ders program girişi eskisi gibi çok kolaylaşacak. Bir de sistem karışık, kullanımı zor, şeklinde genellemeler yapan müşterilerimiz oldu.

Sistem Hızlı Değil Diyenler;

Sistemi hızlı yapmak için her türlü harcamayı yaptık, binlerce liralık donanım satın aldık, yazılımlarımızı kuvvetlendirdik. “Sistem hızlı değil” diyen kullanıcılarımız lütfen bize ulaşınız. Sonuna kadar mücadele edelim. Bu tip durumlarda örneğin okulun filtresine, K12NET tanıtılmamış, bu yüzden filtrelemeye girip hızı düşüyor. Basit bir ayarla, K12NET’in gerçek hızını görebilirler. Kullanıcılar bunun kendi okul ayarlarından olduğunu bilmiyorlar. Hız sorunu yaşayanların destek@k12net.com adresine mail göndermelerini rica ediyoruz.

Anket Modülü Eğitimi / 10 Haziran Perşembe Saat 10:30

Bu modülün tüm ayrıntılarını anlatacağız. Kendi anketlerinizi hazırlamanızı öğreteceğiz. Anketlerin nasıl otomatik analiz yaptığını göstereceğiz. Sizlere uygulamadığımız anketi, yukarıda yayınladığımız sayıları göstereceğiz. Eğitimimiz ücretsiz, online olup, her okul kendi yerinden katılabilecektir. Eğitime katılmak isteyenler veya o saatte zamanı uygun olmadığı için sonradan eğitimin videosunu isteyecek olanlar, destek@k12net.com adresine mail göndermeleri yeterli olacaktır.

K12NET, Aynı Sözü İki Kere Söylemeyecek (Yenilik ve Eğitime Davet Yazısı)

K12NET, Aynı Sözü İki Kere Söylemeyecek (Yenilik ve Eğitime Davet Yazısı) Düz bir çizgide ilerlemek bile, geriye gidiştir. Okullar açılırken,...

DEVAMINI OKU

HES, PCR, COVİD Aşısı ve K12NET

HES, PCR, COVİD Aşısı ve K12NET Ülkemiz neyi konuşuyorsa, eğitimcilerimizin, okullarımızın gündemi neyse, K12NET’de onu konuşur, onun eğitimini yapar. Geçen...

DEVAMINI OKU

K12NET Sözü, İnanın Çok Faydalı Olacak!

K12NET Sözü, İnanın Çok Faydalı Olacak! Bu Perşembe günü saat 10:30’da, “K12NET’in Tam Olarak Ne Yaptığını” anlatacağız. Yıllardır, K12NET’i aktif...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: info@k12net.com

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: info@k12net.com

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: info@k12net.com

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: info@k12net.com