K12NET, Bursluluk Sınav Sistemini Mutlaka Kullanmalısınız.

22 Ocak 2020

K12NET, Bursluluk Sınav Sistemini Mutlaka Kullanmalısınız.

Bursluluk sınavları yapıyorsanız, öğrenci/velilerin internet üzerinden sınav başvurusu yapıp, aynı sinema salonlarındaki koltukları doldurur gibi sınava kayıt olmasını istiyorsanız, internet üzerinden giriş belgesi bastırıp, sınav sonuçlarını yine aynı kanaldan yayınlamak istiyorsanız, mutlaka K12NET, Bursluluk Sınav Sistemini kullanmalısınız. Sistemi, kurumunuza ne kadar özel hale getirdiğimizi aşağıdaki ekran görüntülerinde bulabilirsiniz.
Öncelikle sizin belirlediğiniz bir adresle web sayfası açıyoruz. Aşağıdaki resimde 1 numaralı alanı tamamen size özel bir başlık olarak kullanabiliyoruz. 2 Numaralı alana istediğiniz açıklama metnini yazdırabiliyoruz. 3 numaralı alana ise, ister slayt, ister resim, ister video, isterseniz bir başka web adresi bağlayabiliyoruz. https://oaryeni.k12net.com/ adresinden giriş yaparsanız, 3 numaralı alana video bağladığımızı görebilirsiniz.

Yönetici ekranında şimdilik 27 adet ayar bulunuyor. Şimdilik diyoruz, çünkü ihtiyaç oldukça bu alana yeni ayarlar ekliyoruz. Örneğin bir okul, “velinin e-posta adresi olmalı” diyor. Diğer okul “olmalı, üstelik zorunlu olmalı, eğer veli, e-postasını yazmıyorsa kayıt olamamalı” diyor. Diğer okul “olmamalı, biz velinin e-posta adresini almıyoruz hatta bu alan, ekranda hiç görülmemeli” diyor. İşte tam bunun gibi 27 adet alan bulunuyor. Aşağıdaki resimde ayar düğmesinin birkaç maddesini görebilirsiniz.

Öğrenci/veli sınava gireceği okulu seçtiği an, K12NET sisteminde kayıtlı okul adresi geliyor. Hatta K12NET’de okulun adres olarak enlem-boylam bilgisi girildiyse Google Maps’de haritasını bulabilirsiniz.

Öğrenci/veliler girebilecekleri sınavların oturumlarını görüyor ve uygun olan oturumlardan birine sınav kayıtlarını yapıyorlar. Sınav tanımı, sınav oturumlarının açılması, sınav salonların kontenjanları gibi işlemler, K12NET sistemi üzerinden yapılıyor.

Özellikle yasa çıktıktan sonra daha da anlam kazanan Kişisel Verilerin Korunumu Kanunu’nu (KVKK) bursluluk başvurularında da uygulamalısınız. İzin almadan SMS veya elektronik posta gönderimi yapmamalısınız. K12NET Bursluluk Sınav Sisteminde bu onayı alabilirsiniz. KVKK Aydınlatma metnini de isteğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.

Öğrenciler sınav giriş belgelerini sistem üzerinden bastırabilirler.

Sınav sonuçları değerlendirildiğinde istenirse, öğrenciler yine aynı kanaldan sınav sonuçlarını öğrenebilirler. Sınav değerlendirme işlemi tabiki K12NET üzerinden yapılmaktadır.

Okullar sınav sonuçlarını internet üzerinden öğrencilerine iletmek istemezse, sınav sonuçları değerlendirildiği halde sistem üzerinden sonuçlara ulaşamazlar, “Okula müracaat etmeleri” yönünde bir bilgilendirme mesajı çıkar.

K12NET, Tammat Yayıncılıkla, Tam Gaz..

K12NET, Tammat Yayıncılıkla, Tam Gaz.. Hepimiz zor günler geçiriyoruz. Zorluğu aşmanın yolu, birbirimize destek olmaktan geçiyor. Tammat Yayıncılık “Ben de...

DEVAMINI OKU

K12NET-Microsoft Teams Entegrasyonu Tamamlandı.

K12NET-Microsoft Teams Entegrasyonu Tamamlandı.    K12NET Microsoft- Teams Eğitimi / 26 Mart Perşembe Saat 10:30 Eğitim videoları, ödevler, ödev kontrolü,...

DEVAMINI OKU

TestOkul / Çalışkan Yayınları da K12NET ile Birlikte…

TestOkul / Çalışkan Yayınları da K12NET ile Birlikte…    Dükkânınızda “ayakkabı” satıyorsanız en kıymetli sermayeniz ayakkabıdır, “ekmek” satıyorsanız ekmektir. Yayıneviniz...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: info@k12net.com

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: info@k12net.com

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: info@k12net.com

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: info@k12net.com