K12NET, Ara Tatili Eğitimle Değerlendirecek 

18 Kasım 2019

K12NET, Ara Tatili Eğitimle Değerlendirecek

K12NET’in bazı modülleri sadece bazı zamanlarda kullanılır. O zamanları kaçırırsanız bir daha ki doğru zamanı beklemek zorunda kalırsınız. Bazı modülleri önceden öğrenmek ve zamanı gelince uygulamak gerekir. Yoksa dar bir zamanda hem öğrenmek, hem uygulamak zorunda kalırsınız. Bu modülerin kullanımı zamanlıdır, yani “bugün olmazsa yarın kullanırım” denilecek cinsten değildir. Yukarıdaki tanımlamalara “Ders Dağıtım Programı” ve “Kulüpler” modülü çok uyar. Bizler de bu hafta, bu iki temel konuyu ve bir de haftanın klasiği “Temel Tanımlar” Eğitimini yapacağız. 

Ders Dağıtım Programı / (20 Kasım Çarşamba, Saat 10:30)

K12NET’in ders programı o kadar güçlüdür ki,  “iğnenin deliğinden geçirir” Lakin hızla dönen motoruna fren yaptıran bir durum vardı. Yaz döneminde bir güncelleme çıkardık.   Okulların birden fazla müdürlüğü olabiliyor. Bazı öğretmenler, farklı müdürlüklerde derse girebiliyorlar. Böyle olunca ders programı en karışık/ en zor olan müdürlükten başlanarak yapılıyor, diğer müdürlüğe geçince, birden fazla müdürlükte dersi olan öğretmenlerin programı, ilk oluşturulan programa göre kapatılarak yapılıyordu. Ders programı yapan üstatlar bilir, kullandığınız ders dağıtım programına “3 okul müdürlüğünün bilgilerini en baştan bil ve ona göre en uygun programı yap” demenizle “Bir müdürlüğün programını yaptık.  İlk oluşturduğumuz okulun ders programına göre, diğer okullarda görevi olan Ahmet, Mehmet… Öğretmenlerin programlarını elle kapatarak, şimdi ikinci müdürlüğün programını yapacaksın, hele de üçüncü programı yapacaksın” demekle  daha geniş kombinasyonlu program yapmaya engel olursunuz.  Hızla dönen tekerleklere fren yaptırmış olursunuz. Çıkardığımız güncelleme ile birden fazla okulda müdürlüğünüz varsa, genel merkez seviyesinden ders bilgilerini indirip, programınızı bir bütün olarak yapabilirsiniz. Dikkat ediniz, okullarda ders programını yapabilen birkaç görevli vardır. Çünkü ders programı yapmak zordur. Zor olan bir işin, programını da eğitim almadan, önceden çalışmadan, bugünden başlayarak sakin, sakin öğrenmeden etkili kullanamazsınız. Şimdi vakit varken öğrenmeye başlayınız ki, ihtiyaç olunca ders programlarınızı sakinlik içinde  yapabilesiniz. K12NET’de istediğiniz kısıtlarda bir kere program yapabilirseniz, sizi müthiş bir sürpriz bekliyor. Aynı kısıtlarla “5 tane daha program yap” diyebilirsiniz. Saniyeler içerisinde istediğiniz 5 program yapılır. Böylece içlerinden en güzel kombinasyonu seçme fırsatı bulmuş olursunuz. Yeter ki, bir kere program yapabilmeyi başarmış olunuz. Anlattıklarımızın daha fazlası için sizleri online eğitimimize bekliyoruz. (Yardım video numarası : 8 serisi)  

Kulüpler /  (21 Kasım  Perşembe, Saat 10:30)

Okullarımız öğrencilerine açılan kulüplerin listesini sunuyor. “Hangi kulüplerde etkinlik göstermek istersin, istek sırana göre 3 veya 4 tercihte bulunabilirsin” Diyorlar. Öğrenci tercihlerini bir kâğıda sıralıyor, sonra okul yönetimi, mümkünse öğrencilerini birinci tercihlerine; olmadı, ikinci tercihlerine; olmadı üçüncü tercihlerine yerleştirmek için günlerce çaba harcıyorlar. K12NET’in var olma nedeni;  harcanan çabanın, harcanan zamanın en aza indirilmesidir. Öğrenciler/veliler, K12NET Mobil Cep uygulamasından kendilerine sunulan kulüpleri, tercih ederler. Tercih süresinin bitiminde okul yönetimi tek bir tuşa basar, sadece 10 saniye içinde öğrencilerin kulüplerine yerleştirme işlemi sona erer. Elle yapıldığında saatler süren bu uğraş,K12NET’de 10 saniye içinde sonuçlanır. (Yardım video numarası : 25 serisi)  

Temel Tanımlar / 22 Kasım Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel- ders tanımlama gibi K12NET sisteminin en temel konularını bu eğitimde bulabileceksiniz.  Sistemi ilk defa kullanacak okulların bir kez olsun mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır. (Yardım video numarası: Temel Tanımlar 1 serisi videolar)  

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek destek@k12net.com adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

K12NET, Tammat Yayıncılıkla, Tam Gaz..

K12NET, Tammat Yayıncılıkla, Tam Gaz.. Hepimiz zor günler geçiriyoruz. Zorluğu aşmanın yolu, birbirimize destek olmaktan geçiyor. Tammat Yayıncılık “Ben de...

DEVAMINI OKU

K12NET-Microsoft Teams Entegrasyonu Tamamlandı.

K12NET-Microsoft Teams Entegrasyonu Tamamlandı.    K12NET Microsoft- Teams Eğitimi / 26 Mart Perşembe Saat 10:30 Eğitim videoları, ödevler, ödev kontrolü,...

DEVAMINI OKU

TestOkul / Çalışkan Yayınları da K12NET ile Birlikte…

TestOkul / Çalışkan Yayınları da K12NET ile Birlikte…    Dükkânınızda “ayakkabı” satıyorsanız en kıymetli sermayeniz ayakkabıdır, “ekmek” satıyorsanız ekmektir. Yayıneviniz...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: info@k12net.com

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: info@k12net.com

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: info@k12net.com

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: info@k12net.com