Fark ettiniz mi? K12NET, Kaç Haftadır…

13 Mart 2023

Fark ettiniz mi? K12NET, Kaç Haftadır…

Fark ettiğinizi tahmin ediyoruz, kaç haftadır hep yenilik haberleri yazıyoruz. Sürekli sisteme yenilikler ekliyoruz. Acılı günlerin ilacı, hiç durmadan üretmek, geride kalanlara faydalı olmaktır.

Öğretmen Davranışları da Gözlemlenebilir.

Öğrencilerimizin davranışlarını gözlemleyip, puanlar verebiliyor, objektif değerlendirme yapabilmek için ölçütler kullanıyoruz. Kurum yöneticileri, öğrenciler gibi öğretmenlerini de objektif olarak değerlendirmek istiyor. Ayaküstü, kişisel kanaatlerle değerlendirmek yerine, objektif ölçütlerle, kılı kırk yararak değerlendirme yapmak istiyorlar.

İşin Sonu, Öğretmen Performansına Kadar Gidiyor.

Performans, her sektörde çok önemli ama özel sektörde çok daha önemlidir. Çünkü var olma yarışında sürekli ilerlemek durumundasınız. Durmak bile gerilemek anlamına geliyor. Kimsenin hakkını yemeden, vitrin görüntülerden, yapmacık davranışlardan prim sağlatmadan, gerçek değerlendirmeler yapabilmek çok önemlidir.

Örnek Olması Açısından Bir Davranış Seti de Tanımladık.

Tek bir yönetici veya birden fazla yönetici, öğretmenleri nasıl değerlendirsin, hangi ölçütleri kullansın? 5 alanda 35 soru hazırladık. Elbette, siz kendinize özel başka değerlendirme ölçütleri kullanabilirsiniz veya bizim kullandıklarımızdan uygun bulduklarınızı seçip, üzerine yenilerini ekleyebilirsiniz.

Davranış Modülü Eğitimi / 15 Mart Çarşamba Saat 10:30 

Öğrencilerin davranışlarını nasıl gözlemlediğimizi – puanladığımızı – karnelere aktardığımızı anlatıp yukarıda açıkladığımız yeni güncellememiz, öğretmen değerlendirme formları hakkında bilgi vereceğiz.

Stok-Zimmet-Demirbaş-Online AlışVeriş-Kantin Modülü-ParamPos /16 Mart Perşembe, Saat 10:30

Eğitim başlığındaki, birbirleriyle ilişkili 6 konuyu anlatmazsak, bu 6 modül arasındaki bağlantıyı kuramazsınız. Yaptığımız programların kullanılıp kullanılmadığını kontrol ediyoruz. Kantin modülü için sanal cüzdan yapmıştık.  Anneler – babalar kredi kartlarıyla evden veya okula gelerek sanal cüzdana para yüklüyorlar. Öğrenci para kullanmadan sanal cüzdan ile alışveriş yapabiliyor. Peki, sanal cüzdanı yapmışız ama kullanılıyor mu? İşte belgesiyle cevabı. Sanal cüzdana, 15 bin 749 yükleme işlemi yapılmış.

Kantin Modülünde “Veresiye” Fonksiyonu Bile Var.

Kantin modülünde alış verişler 3 yöntemle yapılıyor. 1- Nakit para 2- Sanal cüzdan yöntemi. Ortada hiç para yok. Anneler / babalar belli bir miktar parayı okuldan veya evden online yatırıyor. Öğrenci ismini söyleyerek veya kendisine verilen Radyo Frekanslı kartı (RFID) okutuyor ve aldığı ürünün ücreti kadar kredisi düşülüyor. 3.Yöntem ise veresiye ile alışveriş yapma imkânı da sağlanabiliyor. Kantincinin belirleyeceği miktara göre, eksi bakiyeye düşmesine izin veriliyor. Örneğin “bakiye 50 Lira kadar altına düşülebilir” denildiğinde, öğrenciye 50 Liralık borçla alışveriş imkanı sağlanıyor.

Daha burada yazılamayan o kadar çok özellik, o kadar çok yenilik var ki, bunları da eğitimimizde anlatacağız.

Temel Tanımlar / 17 Mart Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR. 

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek destek@k12net.com adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

K12NET’de Miras Devri 

K12NET’de Miras Devri  Konuyu iyi anlatmak için somut bir örnek üzerinden ilerleyelim. Eğer 9. Sınıflara derse giren bir matematik öğretmeni...

DEVAMINI OKU

K12NET’den Hep Daha Fazlasını İste!

K12NET’den Hep Daha Fazlasını İste! K12NET’in binlerce kullanıcısı var. Her kurum kendi kültürüne sahip, hepsinin öncelikleri, bakış açıları farklı. K12NET’i...

DEVAMINI OKU

K12NET’den Çok İsteniyordu, YAPTIK!

K12NET’den Çok İsteniyordu, YAPTIK! Müşterilerimiz, K12NET’den "Yemekhane Modülünü" istiyorlardı. YAPTIK. Yapmadan önce iyice araştırdık, dünya literatürünü taradık. Yapmışken dört dörtlük...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: info@k12net.com

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: info@k12net.com

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: info@k12net.com

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: info@k12net.com