Bu hafta, YÖK ATLAS İle Entegre, K12NET Tercih Programı ve Diğer Eğitimlerimiz

Bu hafta, YÖK ATLAS İle Entegre, K12NET Tercih Programı ve Diğer Eğitimlerimiz

Rehberlik Modülü  Eğitimi – (6 Nisan Perşembe Saat – 14:30)

Bu hafta 6 Nisan Perşembe günü saat 14:30’da Rehberlik Modülü Eğitimi yapacağız. Bu eğitimde Rehber öğretmenlerimizin öğrenci görüşmelerini nasıl kayıt altına aldıklarını, ihtiyaç duyarlarsa nasıl görüşmelerini şifreleyebileceklerini göstereceğiz. Türkiye’de standardize edilmiş rehberlik test ve envanterlerini tanıtacağız. 1-Akademik Benlik Ölçeği,2-Başarısızlık Nedenleri Anketi,3-Çalışma Davranışları Değerlendirme Ölçeği,4-Çoklu Zeka Envanteri, 5-Holland Mesleki Tercih Envanteri, 6-Kendini Değerlendirme Envanteri,7-Öğrenme Stilleri, 8-Problem Tarama Envanteri, 9-Sınav Kaygısı Ölçeği, 10- Yeni eklediğimiz Sosyometri, Sosyagram test ve envanterlerini anlatacağız. Eğitimin sonunda http://osstercih.k12net.com  adresinde yayınlanmakta olan ÖSS Tercih Programımızı tanıtacağız. Tercih programımız YÖK’un hazırladığı müthiş bir kaynak olan YÖK ATLAS çalışmasıyla da entegredir. Tercih programımız, sosyal sorumluluk projesi kapsamında ÜCRETSİZ’dir. K12NET müşterileri gibi, müşterimiz olmayan okullar ve öğrenciler de tercih programımızı kullanabilirler. Lütfen ücret ödeyip başka tercih programı almayınız. Bugünden kullanmaya başlayınız. Öğrencileriniz programı kullanmayı şimdiden öğrensinler ki, yazın sadece etkili bir biçimde tercih programımızı kullansınlar. Bu konuyla ilgili yardım videolarımıza 13 serisi videolarından ulaşabilirsiniz. K12NET yardım videolarına, K12NET Hesabınızla girdiğinde sağ üst köşedeki soru işareti üzerine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Etüt Modülü Eğitimi – (5 Nisan Çarşamba Saat – 14:30)

Sınav yapıyorsunuz, Matematik zümre başkanı “bu ay işlediğimiz denklemler konusunda %30’un altında kalan öğrencilere etüt hazırlayalım” diyor. Sadece denklemler konusunda sadece ihtiyacı olan öğrencilere etüt verebiliyorsunuz. Sınırsız olan hiçbir şey yoktur. Sınırsız etüt de yoktur. Etütler ile ilgili kuralları koyar, her öğrenciye adaletle tek bir personel tahsis etmeden online etüt alınmasını sağlayabilirsiniz.  Etütler hakkında her türlü ayrıntıyı bu eğitimde bulabilirsiniz. Bu konu ile 16 serisi yardım videolarımızı izleyebilirsiniz.

Temel Tanımlar Eğitimi – (7 Nisan Cuma Saat 10:30)

Öğrenci, öğretmen, şube, ders ekleme gibi en temel konuları, en yeni teknolojik ekranlarımızla bir kere daha ele alacağız. K12NET artık her tarayıcıda çalışıp, sabit bilgisayarlarda, cep telefonlarında, tabletlerde kullanabileceksiniz. Eğitimlerimiz internet üzerinden olup, herkes kendi kurumundan katılacaktır. Ücretsiz eğitimlerimize katılmak için destek@k12net.com adresine e-posta göndermeniz yeterlidir.