K12NET’de, “Ali 75 Aldın” Denip Bitirilmez (Eğitime Davet Yazısı)

K12NET’de, “Ali 75 Aldın” Denip Bitirilmez (Eğitime Davet Yazısı)

Klasik Sınav Modülü Eğitimi / 31 Ekim Perşembe Saat 10:30

Öğrencilik yaşamınızdan hatırlarsınız, öğretmenlerimiz sınav yapar, sonraki günlerde de değerlendirmesini yapıp, not defterini çıkarır, bir solukta, tüm sınıfın huzurunda  “Ayşe 86, Mehmet 92, Ali 75….” Şeklinde notlarımızı okurlardı.

K12NET’de “Ali 75 Aldın” diyerek konu sonuçlandırılmaz.

K12NET Klasik sınav modülünde öğretmenlerimiz, öğrencilerinin verdikleri her bir soruya notlarını girerler.

Sınav soruları istenirse, hepsi açık uçlu klasik sınav sorusudur.

Sınav soruları istenirse, tamamı çoktan seçmelidir.

Sınav soruları istenirse, hem klasik, hem çoktan seçmelidir.

Sınav soruları ayrı ayrı puanlandırılırken, istenirse her bir sorunun Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen hangi kazanımı ölçtüğü de girilebilir. Bu sayede öğrenci hakkında çok güçlü bilgilere ulaşılır. Öğrencilere aşağıdaki gibi sınav sonuç belgesi verilir. Sınav sonuç belgesindeki 4 bölümü şöyle açıklayabiliriz:

1-    Öğrencinin aldığı puan, istenirse öğrencinin okuduğu şube, okul ve kampüs ortalamalarıyla karşılaştırılır.

2-    Öğrencinin bu sınavda topladığı puan, kaybettiği puan, bu sınavda alınabilecek en yüksek puan gösterilir.

3-    Her bir sorunun öğretmen tarafından nasıl değerlendirildiği, öğrencinin her bir soruda kaç puan aldığı, istenirse öğrencinin her bir sorudaki başarısı, okuduğu şube, okul ve kampüs ortalamalarıyla karşılaştırılır.

4-    Öğrencinin ölçülen her bir kazanımdaki başarısı yine istenirse okuduğu şube, okul ve kampüs ortalamalarıyla karşılaştırılır.

Sadece öğrencilere değil, öğretmenlere ve okul yönetimine de çok önemli analizler hazırlanır. Konu ile ilgili ayrıntılı bilgileri eğitimimizde bulabilirsiniz. (Yardım video numarası: Not Defteri: 18 serisi videolar)  

Temel Tanımlar 1 Kasım Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel- ders tanımlama gibi K12NET sisteminin en temel konularını bu eğitimde bulabileceksiniz.  Sistemi ilk defa kullanacak okulların bir kez olsun mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır. (Yardım video numarası: Temel Tanımlar 1 serisi videolar)  

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz