Ara Tatile Girerken, Karneler K12NET’den (Eğitim Duyurusu) 

Ara Tatile Girerken, Karneler K12NET’den  (Eğitim Duyurusu)

Davranış Modülü Eğitimi / 23 Ekim Çarşamba Saat 10:30

Birinci dönem ara tatili, 18-22 Kasım tarihleri arasında olacak. Öğrencileri tatile gönderirken aklınıza gelen her türlü gözlemenizi, K12NET’de karne haline getirebilirsiniz.

Aşağıdaki resimde gösterdiğimiz her rakam, sizler tarafından değiştirilebilen bilgilerdir. 1- Vereceğiniz karnenin adını 2- Gözlem yaptığınız ana konuyu, 3- Bu ana konuya bağlı alt konuları 4- Gözlem yaptığınız maddelerin işaret ve simgelerini 5- Gözlem yaptığınız maddelerin derecelendirme sıfatlarını, kendiniz istediğiniz gibi belirleyebilirsiniz. 

Ve geçen yıl çıkardığımız önemli bir güncelleme ile karnenin görsel temasını tamamen kendinize özel hale getirebilirsiniz. Örneğin “yukarıdaki resimdeki gibi bir tasarım, renk istemiyorum, tamamen kendi kurumumuzun renk, yazı stili, görselliğine uyan bir şablon istiyorum.” Dediğinizi varsayalım, K12NET’de bunu da yapmanız mümkün olacaktır. Eğitimimizde davranış modülünü, başta ara karne olmak üzere öğrencilere verilebilecek 14 çeşit karnenin örneklerini gösterecek, aklınızda cevapsız soru bırakmayacağız. (Yardım video numarası: Davranış Modülü, 20 serisi videolar)  

Anket / (24 Ekim Perşembe, Saat 10:30)

Anket düzenlemek zor, anketleri analiz etmek de bir o kadar zordur. Öğrenmek istediğiniz her konuda personele, öğretmene, öğrenciye, veliye sorular sorup, onlar daha cevap verirken anında analizlerine ulaşabilirsiniz. Sonuçlar sistem tarafından otomatik değerlendirilmektedir. Öğretim yılının hemen başında velilere, öğretmenlere sorup değerlendirmek istediğiniz pek çok konuyu anket yoluyla sorup, anında analizlerine ulaşabilirsiniz. (Yardım video numarası: Anketler, 28 serisi videolar)  

Temel Tanımlar 25 Ekim Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel- ders tanımlama gibi K12NET sisteminin en temel konularını bu eğitimde bulabileceksiniz.  Sistemi ilk defa kullanacak okulların bir kez olsun mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır. (Yardım video numarası: Temel Tanımlar 1 serisi videolar)  

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek destek@k12net.com adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.