K12NET, Deneme Sınav Sonuçlarına Göre Kazanabileceğiniz Yükseköğretim Lisans Programlarını Listeleyecek.

K12NET, Deneme Sınav Sonuçlarına Göre Kazanabileceğiniz Yükseköğretim Lisans Programlarını Listeleyecek.

Ölçme Değerlendirme Modülü Eğitimi / 10 Ekim Perşembe Saat 10:30

Bugünlerde okullarımız öğrencilerini üniversite sınavlarına hazırlamak için YKS tipi deneme sınavlarını yapmaya başladılar. Bu sınavların öğrenci açısından en büyük motivasyonu, üniversite sınavını kazanmak, üniversite sınavlarında istedikleri bölümlerden birine yerleşebilmektir. Okullar, sınav ortamını bire bir gerçeğine benzetmeye çalışarak, öğrencilerine “gerçekmiş” gibi egzersiz yaptırmaktadırlar. K12NET, çıkardığı son güncelleme ile egzersizin son halkasındaki önemli bir eksikliği giderdi. “Bu gerçek bir üniversite sınavı olsaydı; bu sonuçlarla sayısal, sözel, eşit ağırlık, dil puan türlerine göre, öğrenciler hangi bölümleri kazanabilir, hangileri kazanamazdı?”, Bu sorunun cevabını öyle 3-5 bölüm listeleyerek küçük bir liste içinde de göstermedik. Puan türlerine göre ne kadar lisans programı varsa hepsini listeledik.  4982 Sayısal, 2039 Sözel, 3704 Eşit Ağırlık , 633 Dil Lisans bölümünün tamamını listeleyerek, bu listenin içinde öğrencilerimizin yerini göstermeye çalıştık. İlk sınavlar bitecek, ikinci, 3.,5.,10. deneme sınavları ileri tarihlerde yapılacak, listemiz bu sefer de süreci takip etmeye başlayacak. Deneme sınavlarında alınan bir puanın, hatta virgülden sonraki puanların kazanılacak bölüm listelerini nasıl değiştirdiğini öğrencilerimiz bizzat gözlemleyecekler. Perşembe günü yapacağımız eğitimde her zaman olduğu gibi sınav tanımlamaları, istenilen optik kağıt, istenilen optik makineye göre optik form tanımı, sınavların değerlendirilmesi, sonuç, rapor ve analizlerinin yayınlanması ve yukarıdaki yeni güncellememizin ayrıntılarını bulabilirsiniz. (Yardım video numarası: Ölçme Değerlendirme 12 serisi videolar)  

Temel Tanımlar /— 11 Ekim Cuma Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel- ders tanımlama gibi K12NET sisteminin en temel konularını bu eğitimde bulabileceksiniz.  Sistemi ilk defa kullanacak okulların bir kez olsun mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır. (Yardım video numarası :  Temel Tanımlar 1 serisi videolar)  

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek destek@k12net.com adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

Tuhaf Gelen, Zor Gelen Hiçbir Durumu Kabullenmeyiniz.

Kullanıcılar bazen bilgi eksikliğinden dolayı yanlış yöntemlerle işlerini yürütüyorlar. Birkaç saniyede yapılacak işleri yapmak için bazen saatler, hatta günler harcadıkları oluyor. Bu durumda hemen destek@k12net.com adresine mail göndermeli veya 0-312.299.23.13 numaralı telefondan bilgi almalısınız. K12NET’i en iyi kullananlar, zannedilenin aksine bilgisayar kullanmayı iyi bilenler değil, K12NET ekibi ile güçlü iletişimde bulananlardır.