K12NET’deki Öğrenci Resimleri Bile, Okula Kayıt Aldırır.

K12NET’deki Öğrenci Resimleri Bile, Okula Kayıt Aldırır.  

Eğitimdeki en önemli işlerden biri, öğrencinin gelişimini izlemektir. Eğer öğrencilerinizin gelişimlerini kayıt altına alabilirseniz, onun geçmişinden, geleceğine yönelik çok bilgi sahibi olursunuz.  Gelişim süreci ise ancak K12NET gibi güçlü bir sistemle tutulabilir. Öğrencinizin ilkokulda katıldığı sosyal etkinliği söyleyebildiğinizde, ilkokul öğretmenin matematik dersi ile ilgili yorumunu okuyabildiğinizde, ödev ve sorumluluklarını yıllardır nasıl yerine getirdiğini belgeleyebildiğinizde ve bunun gibi yüzlerce bilgiyi bilebildiğinizde gerçek özel okulcu olursunuz.  

Aşağıda zaman içerisinde büyüyen öğrencinin resimlerine bakınız. Sevimli bir çocukken, yıllar içerisinde nasıl gelişip yakışıklı bir delikanlı olduğunu görebilirsiniz. Okulunuza kayıt olmaya gelen velilere sadece böyle bir gelişim resmi bile gösterebilirseniz, rekabet yarışında bir puan önde olursunuz. Çünkü icraat, her zaman lafın önündedir. Okulunuza kayıt yaptırmayı planlayan velilere, yıllardır K12NET’de gelişimini kayıt altında tuttuğunuz öğrencilerinizin portallarını gösteriniz. Yıllardır arşivlenen datalarını somut örneklerle görsünler. 

K12NET’de Öğrenci Resimlerinde, Öğrencilerin Kirpikleri Görülmeli

Özel okulcu, her işini en güzel şekliyle yapar, yaptığı işleri de en güzel şekliyle gösterir. Güzel iş yapmak, yaptığı işi de tüm güzelliği ile göstermek, özel okulculuğun en temel refleksidir. K12NET’de küçücük, net olmayan, öğrenci resimleri yerine, her biri 100 KB büyüklüğünde pırıl, pırıl öğrenci resimleri kullanılmalıdır.

Yeni öğretim yılı başladı. Pek çok özel okul, öğrencilerinin resimlerini profesyonel bir firmaya çektirecek. İşte tam bu noktada önemli bir uyarımız var. Öğrencilerinizin resimleri zaten en güzel şekliyle çekilecek. Okula hiç zahmet vermeden, bir hamlede bu çekilen fotoğrafları topluca  K12NET’e yükleyebilirsiniz.

Fotoğrafı çeken görevliden,  fotoğrafın isminin öğrencinin K12NET’deki okul numarası olmasını isteyiniz. Yukarıdaki örneğe göre, ilk sıradaki öğrencinin adı Onur olsun, resmini çekince fotoğraf dosyasının adını, öğrencinin okul numarası olan 8003 olarak giriniz. Fotoğraf dosyalarının adı, öğrencilerin K12NET’deki okul numaraları olsun, tüm resimlerinizi zip dosyası yaparak topluca yükleyebilirsiniz.

Bunun için K12NET’in 1d-6 videosunu izleyebilirsiniz, ya da K12NET ekran mesajlarından gönderdiğimiz dokümanı inceleyebilirsiniz. Eğer her yıl, bu kolay yöntemle öğrencilerinizin resimlerini yüklerseniz, yıllar içerisinde müthiş bir nostalji tablosu oluşturursunuz. Çocuklarınızın gelişimlerini yukarıdaki örnekte olduğu gibi keyifle izleyebilirsiniz. 

Aynı işlemler personel fotoğrafları için de geçerlidir. Personel resimlerinin isimlerini personellerin K12NET personel numarası olarak kaydederseniz, birden çok resmi aynı anda yükleyebilirsiniz. Konu ile ilgili 1c-5 videosunu izleyebilirsiniz veya K12NET ekran mesajlarından gönderdiğimiz dokümanı inceleyebilirsiniz.