K12NET, Bu Hafta Dal-Çık Eğitimi Yapacak.

K12NET, Bu Hafta Dal-Çık Eğitimi Yapacak.

Müşterilerimize programımızı öğretmek için her yeni yolu denemeliyiz. Bu hafta bir yöntem değişikliğine gideceğiz. Bir modülü detaylıca anlatmak yerine, bu hafta çokça sorduğunuz spesifik sorulara dalıp çıkacağız. Dolayısıyla eğitim süreleri de oldukça kısa olacak. Aşağıdaki eğitimlerin altındaki soruları lütfen dikkatlice okuyunuz, biliyorsanız bu eğitimlerden kendinizi muaf tutabilirsiniz. Bilmiyorsanız, K12NET’in bu haftaki Dal-Çık eğitimlerinin keyfini yaşamanızı öneriyoruz.

Kullanıcı Yetkilendirme /  17 Eylül Salı, Saat 10:30

Okulumuzdaki rehber öğretmenlerin tamamına veya bazı rehber öğretmenlere, tüm yetkileri açmak istiyoruz. Neredeyse kurucu kadar yetkili olsun ama sadece muhasebeyi, para ile ilgili bölümleri göremesin.” Bu isteği, 10 saniyede yapmanız lazım. Bu isteği yerine getirmek için K12NET’in 1500’ün üzerindeki yetkilerine tek, tek tıklayıp, bunları açıp-kapayan müşterilerimiz olduğunu gördük. Lütfen yöntemini bilmeyen değerli müşterilerimiz, bu eğitimimize gelsin ve suyun başındaki kişilerin saniyeler içinde yetkileri nasıl dağıtabildiğini bu eğitimde görsün.

Öğrenci Bilgilerini Güncelleme /  18 Eylül Çarşamba, Saat 10:30

“Bir şekilde öğrencileri sisteme kayıt yaptım. Öğrencilerimizin bilgilerinin hangisi eksik, velisi olmayan veya velisi olup telefonu, e-posta olmayan öğrencilerimiz kimler? Elimizde öğrencilerin annelerinin veya babalarının topluca cep telefonları bir excel dosyasında bulunuyor. Bunları bir seferde topluca nasıl yüklerim?”

Yukarıdaki soruların cevaplarını bilmediği için bilgileri tek tek elle giren müşterilerimiz olduğunu görüyoruz, biliyoruz. 15 dakika sürecek eğitime katılınız, bilmediğiniz için heba olan saatleriniz size kalsın!

Ölçme Değerlendirme / 19 Eylül Perşembe, Saat 10:30

“Bir yayınevi ile anlaşma yaptık, kazanımlarının Milli Eğitim Bakanlığı ile uyumlu olduğunu söylüyor ama K12NET’in verdiği kazanım kodlarından da farklı bir kod sistemi kullanıyorlar. Nasıl yapalım da en az çaba ile K12NET’e bu sınavları tanımlayalım?” Eğitimimize katılınız, K12NET’in sizin için nasıl kazanım kodlarını eşleştirme yaptığını görünüz. Bu sorunun cevabını bilmeyip, eğitime katılmayan müşterilerimiz, sene sonuna kadar bu kazanımları elle eşleştirmeye çalışacaklar. “Vaktim yok” diye ücretsiz, online eğitimlere katılmayan müşterilerimize soruyoruz. Yarım saat bu eğitime katılmak ve sonrasında çok kolay sınav tanımlamak mı, bilmediği için her sınavda saatler kaybetmek mi?

Temel Tanımlar / 20 Eylül Cuma, Saat 10:30)

Öğrenci-öğretmen-personel- ders tanımlama gibi K12NET sisteminin en temel konularını bu eğitimde bulabileceksiniz.  Sistemi ilk defa kullanacak okulların bir kez olsun mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır. 

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek destek@k12net.com adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

Tuhaf Gelen, Zor Gelen Hiçbir Durumu Kabullenmeyiniz.

Kullanıcılar bazen bilgi eksikliğinden dolayı yanlış yöntemlerle işlerini yürütüyorlar. Birkaç saniyede yapılacak işleri yapmak için bazen saatler, hatta günler harcadıkları oluyor. Bu durumda hemen destek@k12net.com adresine mail göndermeli veya  0312.299.23.13  numaralı telefondan bilgi almalısınız. K12NET’i en iyi kullananlar, zannedilenin aksine bilgisayar kullanmayı iyi bilenler değil, K12NET ekibi ile güçlü iletişimde bulananlardır.