K12NET’in Neresinden Başlayayım?

K12NET’in Neresinden Başlayayım?

K12NET, 19 modülü, yüzlerce fonksiyonu ile çok büyük bir sistem.  Böyle büyük bir sistemin öğrenebilmesi de zaman gerektiriyor. Kullanıcıların en çok sordukları soru şu: “Bu kadar fonksiyonu olan bir sistemi kullanmak için ne yapmalıyım? Hangi sıra ile ilerlemeliyim?  Bize ne yapmamız gerektiği konusunda adım adım yönlendirme yapacak bir kılavuz verebilir misiniz?

Bizler de böyle bir çalışma yaptık.  Aşağıdaki linke tıklayınız. Aynı reçete gibi adım, adım ne yapacağınızı görebilirsiniz.  

http://tanitim.k12net.com/sub/

Karşınıza iki bölüm gelecektir. İlk bölüm, temel tanımlar bilgisini, ikinci bölüm, esas okulunuza fayda sağlayacak modülleri anlatmaktadır. Sistemi kullanmak için öncelikle öğrenci-öğretmen-şube-ders gibi en temel bilgileri, birinci bölümde belirtilen sıra ile yapmalısınız. Esas amacımız, tüm okullarımızın etkin bir biçimde, ikinci bölümde belirtilen modülleri kullanabilmeleridir. Bu modüller ikinci bölümde ayrıntılarıyla  anlatılmaktadır.

Tuhaf Gelen, Zor Gelen Hiçbir Durumu Kabullenmeyiniz.

Kullanıcılar bazen bilgi eksikliğinden dolayı yanlış yöntemlerle işlerini yürütüyorlar. Birkaç saniyede yapılacak işleri yapmak için bazen saatler, hatta günler harcadıkları oluyor. Bu durumda hemen destek@k12net.com adresine mail göndermeli veya 0-312.299.23.13 numaralı telefondan bilgi almalısınız. K12NET’i en iyi kullananlar, zannedilenin aksine bilgisayar kullanmayı iyi bilenler değil, K12NET ekibi ile güçlü iletişimde bulananlardır.

4. ve Son Uyarı

2019 Öğretim yılına geçiş işlemi yapmayıp, 2018 yılında görevlendirmesi sonlandırılmayan personel kayıtlarının, 2018 yılı personel kayıtlarını 26 Eylül Çarşamba günü topluca sonlandıracağız. Bu işlemi yaptığımızda okulunuzda 2019 yılında görevli olan ama görevlendirmesi 2019 yılına yenilenmeyen personelleriniz, sisteme giriş yapamayacaktır. K12NET ekibi olarak uzun süredir uyarıda bulunup, yapılmadığında güvenlik açığına neden olabilecek bu durumu, 26 Eylül tarihinde ortadan kaldıracağız. Bugün itibariyle 26 Eylül günü etkilenebilecek 8 bine yakın personel bulunmaktadır. Mağduriyet yaşanmaması için bu tarihe kadar yeni yıl işlemlerini tamamlamanızı önemle rica ediyoruz.