K12NET’i Etkin Kullanmanın Yolu, Öğretmenden Geçiyor. 

K12NET’i Etkin Kullanmanın Yolu, Öğretmenden Geçiyor.

Her şeyde olduğu gibi K12NET’de de bir sıra var. 1-  Önce okul yönetiminin başlangıç yaparak en temel bilgileri (öğrenci, öğretmen, ders, şube gibi) girmesi gerekiyor. Böylece öğretmenlerin kullanmalarını sağlayacak alt yapıyı hazırlamış oluyorlar. 2- Öğretmenlerin kullanmasıyla, sistemde paylaşılacak bilgilerin artması, 3-  arkasından öğrencilerin/ velilerin sistemi kullanması gerekiyor.

Öğretmenin kullanmadığı bir sistemi, veli/öğrenci kullanmaz. “Okulunuzda K12NET’i öğretmen kullanmıyorsa, K12NET’i verimli kullanmıyorsunuz” demektir. Öğretmenlerimize bu sistemi mutlaka kullandırmalıyız. Peki nasıl? 

Seminer dönemleri öğretmen eğitimi için bulunmaz fırsattır.  Öğretmen eğitimi için Youtube’da  yüksek çözünürlüklü özel bir video çektik. Video linkine sistem üzerinden göndereceğimiz ekran mesajından ulaşabilir veya destek ekibimizden  destek@k12net.com bu videonun linkini isteyebilirsiniz. 

Öğretmenlerimizi resmi görevlendirmeyle, başlarında idarecilerin olduğu, sadece bu konuya ayrılmış özel bir zaman diliminde, toplantı salonunda toplayıp, Youtube’daki videomuzu projeksiyondan yansıtıp, sesini hoparlöre vererek bu eğitimi yapabilirsiniz. Video olduğu için istediğiniz zaman da eğitim yapabilirsiniz. Bizim önerimiz, eğitimin iki oturumda yapılmasıdır. Eğitim başlamadan videoyu açıp yüklerseniz, eğitim esnasında internet kesilse bile etkilenmezsiniz. Videoyu açtığınızda sayfanın altında bir açıklama yazısı göreceksiniz. Daha Fazla Göster dediğinizde, konuların başlıklarını ve videodaki süre olarak yerlerini görebilirsiniz. Videoyu baştan sona izleyebileceğiniz gibi istediğiniz bölümler arasında da gezinebilirsiniz. Youtube videolarında sağ alt köşedeki Tam Ekran modunu ya da Sinema modunu kullanabilirsiniz. Ayarlar ekranında özellikle videonun anlatım hızını belirleyebilirsiniz.

Öğretmen eğitiminde anlattığımız konular başlıklara bölünmüştür. Daha Fazla Göster kısmında veya İngilizce kullanıyorsanız, Show More kısmından verilen eğitimin bölümlerine ulaşabilirsiniz. Önerimiz videonun tamamının izlenmesi yönündedir. Eğer tamamını değil belli bölümlerini izlemek isterseniz, Daha Fazla Göster (1) kısmına tıklayarak aşağıda belirlenen (2) numara ile gösterilen indekse ulaşabilirsiniz. 

Öğretmen Eğitiminde Video Dışında, Online Öğretmen Eğitimi İmkanı da Var.

20 Ağustos 10:30 ve 5 Eylül 10:30 saatlerinde iki kez ücretsiz, online K12NET Öğretmen Portalı Eğitimi yapacağız. Bu eğitime daha ziyade kendi içinizde öğretmen eğitimi verebilecek kişilerin katılmasını, öğretmenlere eğitimin nasıl yapıldığının görüp, okulların kendi öğretmenlerine eğitim vermelerini öneriyoruz. Eğer okullar kendi eğitimlerini kendileri yapabilir hale gelirse çok daha etkili olur. 

Bu haftaki tüm eğitimlere ulaşmak için tıklayınız