Yaz Döneminde, K12NET’in Bilinmedik Tek Tarafını Bırakmayacağız.

Yaz Döneminde, K12NET’in Bilinmedik Tek Tarafını Bırakmayacağız.

K12NET’in muhasebesi iki damar üzerinden yürüyor. Biri, kayıt sözleşmesi yapılarak öğrencilerden alınan gelirler, diğeri öğrenci kayıt sözleşmesi dışında elde edilen kira, kitap, giysi vb. satışı gibi gelirlerin kaydedilmesi, dışarıdan bir paranın transfer edilmesi, yani virman, giderler, giderlerin tedarikçi olarak tasnifi, kimden ne kadar ürün satın alındı, satın alınan ürünlerin tasnifi, ne kadar toner, kağıt, temizlik malzemesi gibi giderleri oldu? Personel maaşları,  gelirler- giderler en sonunda kasa raporu, günlük kasa işlemleri. Bu hafta, muhasebenin iki ana eğitim konusunu, iki ayrı eğitim olarak yapacağız, arkasından her haftanın klasiği Temel Tanımlar Eğitimi yapacağız

Muhasebe-1 / (31 Temmuz Çarşamba, Saat 10:30)

Ön muhasebenin tüm gereklerini K12NET ile yapabilirsiniz. Kasa tanımlamaları, kayıt sözleşmeleri, sistemin otomatik hazırladığı kayıt zarfı, senetler, faturalar, gecikmiş borcu olanlar, borçlu olanlara yapılan uyarılar, teşvik işlemleri, tahsilatlar, muhasebe ile ilgili güçlü rapor ve analizleri anlatacağız. Kurucu veya kurucu yetkili kişilere her gün düzenli olarak gönderilen kurucu raporu ve öğrenci kaydı aldıkça anlık gönderilen bildirimler konusunu da bu eğitimimizde anlatacağız. 

Muhasebe-2 / (1 Ağustos Perşembe, Saat 10:30)

Öğrenci dışında elde edilen gelirler, gider işlemleri, giderlerin tasniflenmesi, virman işlemleri, kasa hesabı işlemlerini bu eğitimde anlatacağız. Bu eğitimde anlatılanları 11 serisi videolarında bulabilirsiniz.

Temel Tanımlar / 2 Ağustos Cuma, Saat 10:30)

Öğrenci-öğretmen-personel- ders tanımlama gibi K12NET sisteminin en temel konularını bu eğitimde bulabileceksiniz.  Sistemi ilk defa kullanacak okulların bir kez olsun mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır. 

Eğitimlerimiz Online, Herkes Kendi Mekanında ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek destek@k12net.com adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

Yaz Dönemi 41 Online Eğitimin Listesi

Yaz döneminde yapacağımız 41 çeşit eğitimin isim sıralı, tarih sıralı, haftalık listelerini aşağıda belirttiğimiz linkin üzerine tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

Eğitim Listesine Ulaşmak İçin Tıklayınız.