K12NET Neden Hala Tercih Programına Yenilik Ekliyor?

K12NET Neden Hala Tercih Programına Yenilik Ekliyor?

Her gün onlarca öğrencisine tercih danışmanlığı yapan rehber öğretmenlerimiz var ya, bu öğretmenlerimiz gerçeğin ta kendisidir. Öğrencilerine en etkili, en hızlı tercihleri yapmak isterler. Bu öğretmenlerimizin fantezi ile kaybedecek vakitleri yoktur.  K12NET olarak şansımız, bu öğretmenlerin binlercesine hizmet veriyor olmamızdır. İyi bir tercih programı, ancak onları dinleyerek yapılabilir.

Gerçek Hayatın Gerçek Soruları

·         Tercih listesinde KKTC uyrukluları nasıl çıkarabilirim? 

·         Sadece MTOK bölümlerini görmek istiyorum. 

·         MTOK olsun ama sadece ikinci öğretim olanlarını göstersin, diğer MTOK olanları göstermesin.

·         Bölümüm İngilizce olsun da gerisi benim için fark etmez.

Bu sorular ve bunların kombinasyonlarının tamamına cevap veren bir filtreleme yoktu. Bu yüzden Diğer isimli bir filtre daha yaptık, yetmedi aşağıdaki gibi 3 duruma göre filtreleme imkânı getirdik.

K12NET Başarı Sırasına Göre Kullanıcıyı Uyarıyor 

K12NET, öğrencinin başarı sırasına bakıyor eğer öğrencinin başarı sırası, YÖK’ün belirlediği sınıra uymuyorsa, onu uyarıyor ama yine de tercih sepetine eklemesini sağlayan artı butonuna basmasına engel olmuyor. Çünkü sınırlamaların istisnası olabiliyor. Senato kararı ile başarı sırasında değişikliğe gidilebilmektedir.

Meslek Liseleri Sizi de Unutmayacağız!  

Meslek liseleri kendi alanları ile ilgili bölümleri tercih ederlerse ek puanlı bölümlere gidebiliyorlar. K12NET, öğrencinin okuduğu meslek lisesi, alan – dalına göre ek puanla gidebileceği bölümleri bilip, hiç kılavuza bakmadan tek bir hareketle bu bölümlerin otomatik seçili olmasını sağlayacak, çalışmalara başladık, kısa süre içerisinde güncellemeyi aldıracağız.

2594 Okul + Abbas Güçlü K12NET’li Oldu. 

22 Temmuz itibariyle hizmet verdiğimiz okul sayısı 2594’e yükseldi.

Eğitim yazarı Sayın Abbas Güçlü’de kendi okurlarıyla K12NET tercih programını paylaşmayı tercih etti. 

K12NET, Tercih Programının var olan özellikleri başka tercih programlarında varsa, bizden önce böyle etkili program yaptıkları için her birini kutluyoruz. Yoksa bize böyle işlevsel program yaptıran gerçek dünyanın, gerçek kullanıcılarına şükranlarımızı sunuyoruz.