K12NET, Yeni Bir Rehberlik Test ve Envanterini Daha Sistemine Ekledi

Türkiye’de standardize edilmiş rehberlik test ve envanterlerini eklemeye devam ediyoruz. Geçen hafta “Mesleki Yönelim Envanteri” çalışmamızı da tanımladık. Öğrenciler soruları okuyup, optik kâğıtlara işaretleme yapıyor. Uygun optik kâğıt kullanmak koşuluyla, her yerden optik kâğıt temin edebilirsiniz. Optik okuma sonrası dat dosyası ya da diğer adıyla txt dosyası aşağıdaki gibi oluşur.

K12NET’e bu dosyayı yüklediğiniz an, el değmeden, K12NET bunu otomatik işliyor, envanterin kurallarını tek tek öğrencilerinize uyguluyor. Her bir öğrenci için aşağıdaki örnekte görüldüğü gibi kendi okul logonuzla birlikte bir rapor hazırlıyor.

Piyasada her bir rehberlik testinin değerlendirilmesi için,  birkaç lira ücret talep ediliyor. Tüm testleri kullanmak istediğinizde, K12NET’in ücretinden daha fazla rehberlik test ücreti ödemek durumunda kalıyorsunuz. K12NET okulları, rehberlik testleri için tek kuruş ücret ödemiyor.

K12NET’in Değerlendirme Yaptığı 14 Test ve Envanter İsimleri

1-Akademik Benlik Ölçeği,2-Başarısızlık Nedenleri Anketi,3-Çalışma Davranışları Değerlendirme Ölçeği,4-Çoklu Zeka Envanteri, 5-Holland Mesleki Tercih Envanteri, 6-Kendini Değerlendirme Envanteri,7-Öğrenme Stilleri, 8-Problem Tarama Envanteri, 9-Sınav Kaygısı Ölçeği, 10- Sosyometri, Sosyagram 11- Burdon Dikkat testinin optikli ve online versiyonlarını 12- Yaşam Pencerem 13-Riba 14-Mesleki Yönelim Envanteri

Rehberlik Modülü Eğitimi / 28 Şubat Perşembe Günü, Saat 10:30’da

Bu eğitimde rehber öğretmenlerimizin vaka kaydı oluşturmaları, öğrenci görüşmelerini girmeleri, yıl sonu rehberlik raporlarının hazırlanması, 14 Rehberlik test ve envanterlerinin tanıtımı yapılacaktır. Toplantının son bölümünde, K12NET üniversite tercih programı hakkında da bilgi verilecektir. Şimdiden uyarıyoruz, şimdiden bilgi veriyoruz. Başka tercih programı satın almayınız. K12NET’in sosyal sorumluluk projesi kapsamında hazırladığı, tüm öğrencilerimizin koşulsuz, ücretsiz kullanabileceği tercih programı öğrencilerimize çok büyük fayda sağlayacaktır. Rehber öğretmen olarak tercih programımızı tanıyınız, öğreniniz, kullanımını öğrencilerinize öğretiniz. Şimdiden öğretmenin faydasını yaz tatilinde yoğun tercih döneminde fazlasıyla göreceksiniz.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek destek@k12net.com adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.