Türkiye, K12NET’in Üzerinden Bursluluk Sınavlarını Yaptı (Eğitim ve Güncelleme Haberi)

Türkiye, K12NET’in Üzerinden Bursluluk Sınavlarını Yaptı (Eğitim ve Güncelleme Haberi)

Özel okullar, şubat ayında da, binlerce öğrenciyi okullarına davet edip, bursluluk sınavlarına tabi tuttu. Bu binlerce öğrencinin sınavı, K12NET üzerinde değerlendirildi/ değerlendiriliyor. “Müşterilerimiz, bu yoğunluğu hiç fark etmesin, sistemlerimiz her zamanki gibi hızlı çalışsın” diye gerekli tedbirlerimizi aldık. Ne mutlu ki, şuana kadar bu yoğunluğu sizlere hiç hissettirmedik. (23-24 Şubat) hafta sonu yapılan sınavların değerlendirmesinde ve Mart ayında devam edecek bursluluk sınavlarında faydalı olabilir diye, 26 Şubat Salı günü saat 10:30’da Ölçme Değerlendirme Modülü Eğitimi yapacağız. Bu eğitimde aşağıdaki konuları anlatacağız:

1-    Sınav Tanımlama, cevap anahtarı girme, kazanım girme, birden fazla kitapçık ile dönüşüm girme

2-    Birden fazla sınav uygulaması oluşturma, sabah 10:00, öğleden sonra 14:00’de aynı sınavın iki uygulaması olacak gibi

3-    Birden fazla sınav uygulamasını birleştirme, sınav okuma işlemleri

4-    Toplu sonuç listesi ve karnelerin alınması

5-    Karnelerin ortasına her bir öğrenciye özel mesaj yazma, her bir öğrenciye özel SMS metni oluşturma

6-    Eğitimin en sonunda özellikle Mart ayında sınav yapacak kurumlar için kısaca online bursluluk başvurusu hakkında bilgi verme

K12NET Rehberlik Test ve Envanterlerine Bir Yenisini Daha Ekledi.

En son eklediğimiz “Mesleki Yönelim Envanteri” ile artık K12NET’de, 14 çeşit rehberlik test ve envanteri ücretsiz olarak uygulanabiliyor. Tüm kuralları, tüm yönergeleri, K12NET’de hazır bulunuyor. İstediğiniz yerden, amacına uygun hazırlanmış optik kâğıt alıp, okunmuş dat (txt) dosyasını sisteme yüklüyorsunuz, K12NET, anahtar teslim, her bir öğrencinize özel rapor oluşturuyor. Yeni güncellememiz, Mesleki Yönelik Envanteri ile birlikte tüm rehberlik test ve envanterlerini, 28 Şubat Perşembe günü saat 10:30’da yapacağımız Rehberlik Modülü Eğitiminde anlatacağız. Yine bu eğitimde rehber öğretmenlerin vaka görüşmelerini nasıl kayıt altına alacakları, bunları nasıl rapor haline getireceklerini de göstereceğiz.

Üniversite Tercih Programını, Öğrencilerinize Şimdiden Öğretiniz.

Tercih zamanı, öğrenci, rehber öğretmeninin yanına geliyor. O güne kadar en ufak hazırlık yapmamış, hiçbir tercih programını kullanmamış, sınırlı bir zaman aralığında pek çok bilgiyi öğrenmesi ve uygulaması gerekiyor. Lütfen, zaman varken,  öğrencilerinize şimdiden http://osstercih.k12net.com/ K12NET, Üniversite Tercih Programını öğretiniz.  Ana sayfasındaki yardım videosuna yönlendiriniz. Bu ön hazırlığın faydasını, yaz dönemindeki yoğun tercih zamanında göreceksiniz. Rehberlik modülü eğitiminde Tercih Programımız hakkında da bilgi verilecektir.

Temel Tanımlar / (1 Mart Cuma, Saat 10:30)

Öğrenci-öğretmen-personel- ders tanımlama gibi K12NET sisteminin en temel konularını bu eğitimde bulabileceksiniz.  Sistemi ilk defa kullanacak okulların bir kez olsun mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır. 

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek destek@k12net.com adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.