K12NET’den Okullara ve Yayınevlerine Müthiş Teklif

K12NET’den Okullara ve Yayınevlerine Müthiş Teklif

2018-2019 öğretim yılında müfredat, tepeden tırnağa değişiyor. Milli Eğitim Bakanlığı her bir dersin kazanımlarını yayınladı. Sınav sorularını hazırlayan tüm yayınevleri, sınavları değerlendiren tüm yazılım sistemleri, kazanımlarını güncellemek zorunda. Yani, herkes yeniden bir başlangıç yapacak. İçinde bulunduğumuz bu durum, şimdi ileteceğimiz teklif için büyük bir fırsat oluşturuyor. “Şu yayınevinin, şu yazılım firmasının kazanım listesi olmaz! Olamaz.” Hepimizin kazanımı, Milli Eğitim Bakanlığı’nın yayınladığı kazanımlardır. Oysa uygulamada görüyoruz ki, yayınevlerinin, yazılım sistemlerinin her birinin kazanımları farklı farklı, standartları birbirini tutmuyor.

2151 özel okula hizmet etme onuruna ulaşan, K12NET’in tam bu noktada teklifi şöyle:

1-    Bu kazanımları, Milli Eğitim Bakanlığı kaynaklarını esas alarak, K12NET dijital hale getirsin. Onlarca dersi, onlarca sınıfı, binlerce kazanımı tek tek elle K12NET girsin, dijital hale getirsin.

2-    Bu kazanımları çıkarırken bilgiyi esas aldığı kaynakların linklerini paylaşsın ve MEB’in kazanımları ile bire bir aynı olduğunun taahhüdü versin.

3-    K12NET okulları, istedikleri yayınevleri ile çalışabilsin.  Okulların yetkilileri, bu önerimizi yayınevlerinin yetkililerine iletsin. Herhangi bir K12NET okulu ile çalışmak koşuluyla, K12NET, her yayınevine , şartsız-koşulsuz-ücretsiz dijital olarak kazanımlarını teslim etsin.

4-    Kazanımları, Milli Eğitim Bakanlığı’nın sitesinden alıp dijital hale getirmek gibi meşakkatli bir işi sadece K12NET yapsın, her birimiz ayrı ayrı kazanlarda yemek yapmak yerine sadece tek kazanda yemeğimizi pişirip  standart bir iş çıkaralım.

5-    Bu tür çalışmalarda olaya fazla iyi niyetle yaklaşınca, olayın tüm sorumluluğunu üstlenince çağımızın hastalığı “acaba bunun altında başka bir çıkar ilişkisi olabilir mi?” diye düşünülebiliyor. Samimiyetimizin net bir şekilde anlaşılması için diyoruz ki, “Hangi kurum yukarıdaki işlemleri biz yapabiliriz” derse biz K12NET olarak ortak çalışmaya hazırız.

K12NET’in çok değerleri okulları,  önerilerimizi çalıştığınız / çalışacağınız yayınevleri ile paylaşınız. Yayınevinin ilgili yetkilisini CC’ye koyarak bizlerle iletişim içerisine girmesini sağlayınız. Bizlere destek@k12net.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Hepimiz aynı işi yapıp bir adım atmak yerine, hepimiz bir olup peş peşe adımlar atarak hızlıca koşmalıyız.