K12NET; Üretir, Üretir, Üretir. Burdon Dikkat Testi Artık Online.

K12NET; Üretir, Üretir, Üretir. Burdon Dikkat Testi Artık Online.

K12NET sadece çalışır, üretir ve yeni çalışmalarına, her gün yenisini ekler. Bir günü, öbür gününe eşit değildir. Gücünü, çalışkanlığından ve kendisine inanan, hizmet verdiği  2.139 okul müdürlüğünden alır.

Geçen haftalarda Burdon Dikkat Testinin optik versiyonunu yapmış, bilgilerinize sunmuştuk. Rehber öğretmenlerimiz “diğer rehberlik test ve envanterleri sınıf içinde toplu uygulamaya elverişli ama Burdon Dikkat testinde öğrenci bize örneğin derslerime çalışamıyorum, dikkatimi toplayamıyorum diye gelir, biz de görüşmeden önce kendisine Burdon Dikkat Testini uygularız. 3-4 dakika içinde sonucuna ulaşır ve görüşmemizi bu teste göre şekillendiririz” dediler.  “Bize bunun bir de online versiyonunu yapsanız” dediler. “Bu bize hem kolaylık, hem de zaman kazandırır” dediler. Yani, K12NET’in en sevdiği cümleleri kurarak isteklerini bizlere ilettiler. Hemen alt yapısını yaptık. Kurduğumuz alt yapı, sadece Burdon Dikkat Testi için değil, bundan sonra yapacağımız diğer online rehberlik testleri için de geçerlidir. Piyasadakilerden farkı, interneti olan dünyanın herhangi bir yerinde çalışıyor olmasıdır. Öğrenciyi sabit bir bilgisayarın başına oturtup yapılabildiği gibi (bizce artık bunun zamanı geçti) öğrenciye bir tablet verilip, tablet hatta cep telefonundan bile yapılabilir. Bizim önerimiz tabletten yapılmasıdır. Diğer bir orijinal özellik ise harflerin karılış şeklidir. K12NET, her yeni online teste başlayışta harflerin yerlerini yeniden karıştırır, bu yüzden iki çocuk yan yana otursalar dahi iki öğrencinin harfleri farklı şekilde karılmıştır.

Özel Okulcu Ekmeğini Taştan Çıkarır.

Özel okulcu, hem güzel iş yapmalı, hem de yaptığı güzel işi, güzel anlatabilmelidir. Okulunuza kayıt olmaya düşünen bir öğrencinin velisine “öğrencilerimizin birçok davranışını, akademik gelişimini takip ediyor, onları izliyor ve gözlemlerimize göre yönlendiriyoruz” diyebilmek iddialı bir cümledir. Bu iddialı hedefleri hemen somut şekilde gösterebilmek ise başka bir hünerdir. Okulunuzu tanımaya çalışan misafir velinize/ öğrencinize  “Öğrencilerimizin dikkatlerini de gözlemliyoruzPratik bir testimiz var, tableti veriyoruz, 3-4 dakika içinde sonuca ulaşabiliyoruz, hatta hemen şimdi bu öğrencimize de uygulayıverelim ” deyiversek.  

Veliye- öğrenciye yaşattığınız bu 4 dakika, bazen kurduğunuz 400 kelimeden daha etkili olabilir. Laftan bıkan insanımız, artık icraat görmek istiyor.

K12NET’de lafı bir yana bırakıp, yaptığı işin videosunu sizlerle paylaşıyor. Bu videoyu izleyen, ekmeğini taştan çıkarmanın bir yöntemini daha izleme fırsatı bulacaktır.

https://www.youtube.com/watch?v=yxz6BpwzkP8