Özel Okullar, Bursluluk Sınavları ile Hayat Bulur. (K12NET Bilgilendirme-Eğitime Çağrı)

Özel Okullar, Bursluluk Sınavları ile Hayat Bulur. (K12NET Bilgilendirme-Eğitime Çağrı)
Özel okulculuğun bir numaralı kuralı, “öğrenci kaydı” almaktır.  Okulda yapacağınız tüm yenilikler, tüm reformlar, yeteri kadar öğrenci kaydı almanıza bağlıdır. Yeni öğrenci kaydı alabilmek için okullar, pek çok yöntem denemektedir. Bunlardan biri, en etkilisi, “Bursluluk Sınavlarıdır
Bursluluk sınavlarında muhatap, son kullanıcı dediğimiz, veliler-öğrenciler olduğu için hiç hata yapılmaması gerekir. Okulun bu süreci, tam bir profesyonellik içerisinde yürütmesi lazımdır. K12NET Ekibi olarak her yıl olduğu gibi, biz de bursluluk sınavlarının yazılım tarafında sizlere destek olmaya çalışacağız.
19 Aralık Salı günü saat 14:30’daBursluluk Sınavları Organizasyonu Eğitimi yapacağız. Bursluluk sınavının en başından, sonuna kadar olacak her durumu işleyeceğiz. Bu eğitime tüm okullarımızın katılmalarını rica ediyoruz. Konu bu kadar önemli olduğu için anlatacağımız eğitimin yardım videosunu da geçen yıllarda hazır etmiştik. Online eğitimin bire bir aynısını 12N Serisi videolarında bulabilirsiniz.
Optik Form Kodlama Eğitimi / 20 Aralık Çarşamba Günü Saat 14:30’da
Bursluluk Sınavında Öğrencinin Optik Kâğıdı, Aynı ÖSYM’de olduğu Gibi, Önceden Adına Düzenlenmiş, Kodlanmış Olmalıdır.
Bursluluk sınavında okullar, organizasyon becerilerini hatasızca sergilenmesi gerekir. Sınava girecek öğrencilerin başvuru yaptıklarında sınava giriş belgesi, hatta mümkünse resimli sınav giriş belgesi verilmeli, sınav günü öğrencinin oturacağı sırada optik formu adına düzenlenmiş, belli alanları kodlanmış olmalıdır. K12NET’de optik formları da önceden kodlayıp öğrencilerin sınav olacakları sıralara yerleştirebilirsiniz. DİKKAT !!! Mükemmelliğin büyük kısmı, hazırlıktır. Hazırlık önceden yapılmalıdır. Vakit varken, bu eğitimlere katılınız, önceden hazırlıklarınızı yapınız, hiç deneme yapmadan sınavdan bir iki gün önce çalışmalara başlarsanız hata yapma olasılığını artırmış olursunuz.
Not Defteri İle İlişkilendirilmemiş Klasik Sınav Eğitimi / 21 Aralık Perşembe Günü Saat 14:30’da
Not Defteri İle İlişkilendirilmemiş Klasik Sınav Çalışmalarımız Hazır. Geçen Hafta Söz Verdiğimiz Gibi Bu Yeni Modülün Önemli Bir Kısmını Hazır Ettik.
Özel okulcu, her türlü sınav sorusu ile öğrencilerini hayata hazır hale getirmeye çalışır. Klasik sınav yapmanın kendine özgü avantajları vardır. Çoktan seçmeli sınavlara önem vereceğimiz gibi, isteyen okullarımızın klasik sınav yapmaları için de her türlü yeniliği sisteme ekleyeceğiz. 2010 yılından bu zamana Ölçme Değerlendirme ekranlarından >>> Not Defteri ekranlarına gönderilerek klasik sınavları zaten yapıyorduk. Şimdi sadece deneme sınavı gibi hiç not defteri ekranına gitmeden klasik sınav yapabileceksiniz.
Temel Tanımları Eğitimi / 20 Aralık Çarşamba Günü Saat 10:30’da
Öğrenci, öğretmen, şube, ders ekleme gibi en temel konuları, en yeni teknolojik ekranlarımızla bir kere daha ele alacağız. K12NET artık her tarayıcıda çalışıp, sabit bilgisayarlarda, cep telefonlarında, tabletlerde kullanabileceksiniz. Eğitimlerimiz internet üzerinden olup, herkes kendi kurumundan katılacaktır. Ücretsiz eğitimlerimize katılmak için destek@k12net.com adresine e-posta göndermeniz yeterlidir. Bu eğitimde anlatılan konuları 1 serisi yardım videolarında bulabilirsiniz.