K12NET’den Klasik Sınav Sevdalılarına Güzel Haber

K12NET’den Klasik Sınav Sevdalılarına Güzel Haber
Ölçme araçları eğitimin kalitesini yükseltemez. Adı üzerinde her biri araçtır. Her ölçme aracının kendine göre kullanım yeri vardır. Aynı tornavida ucu gibi. Tornavida uçlarının bazısı kalın düz, bazısı ince ve yıldız uçludur. Biri, diğerinin yaptığı işi göremez. Birinin eksikliğini, diğeri gideremez. Ulusal sınavlar için öğrencilerimizi farklı farklı çoktan seçmeli sınav sorularıyla hazırlanmalıyız ama bunu yaparken klasik sınavları da kullanmaya devam etmeliyiz. Ulusal sınavlar çoktan seçmeli sorularla yapılıyor diye klasik sınavları ihmal etmemeliyiz. 2010 yılından bu zamana açık uçlu klasik sınavlar, K12NET’de değerlendirilebiliyor. Hatta yaptığımız çalışma TÜBİTAK tarafından desteklenecek kadar önemli bulunmuştur. Şuan ki çalışma şekliyle, ölçme değerlendirme ekranlarından tanımlanıp, not defteri ekranlarına yönlendirilmektedir. Bu haliyle “bir ortak sınav yapalım ve bu sınav 1. Sınav yerine geçsin ve e-okul için de bu sınav kullanılsın” diyenler için bulunmaz bir fırsattır. Oysa bazı okullarımız, “biz de açık uçlu klasik sınav yapmak istiyoruz ama hiç not defteriyle, e-okulla bağlantısını istemiyoruz. Öğrencilerimize sadece denemek amaçlı sınav yapmak istiyoruz” diyorlar. Artık zamanı geldi. Okullarımızın bu isteğine bu yıl cevap vereceğiz. Sonuca çok yaklaştık. Bu hafta şuan yürürlükte olan not defteri ile ilişkilendirilen klasik sınav modülünü yeni teknoloji ile hazırlanmış ekranlarımızda anlatacağız. Bu eğitimde anlatılan konuların tamamına 18 serisi numaralı videolardan ulaşabilirsiniz.
Not Defteri İle İlişkilendirilmiş Klasik Sınav Eğitimini / 14 Aralık Perşembe günü Saat 14:30’da anlatacağız.
Ümit ediyoruz bir sonraki hafta da sadece ölçme değerlendirme ekranından tanımlanan ve hiç not defteri ekranına gitmeden puanlanabilen yeni klasik sınav modülümüzü anlatabiliriz.
Ölçme Değerlendirme Modülü(13 Aralık Çarşamba, Saat 10:30)
Hem yeni üniversite sınav sistemini, hem de  yeni liselere giriş sınavlarını anlatacağız, hem de ölçme değerlendirme modülünü, sınavların değerlendirilmesi ve analizleri konusunu ele alacağız. Yeni yaptığımız sınav sonuç belgelerini göstereceğiz. Karne deyip geçmeyiniz, yaptığımız karnenin pek çok özellikleri olduğunu göreceksiniz. 155 karaktere sığdırdığımız, Türkçe imla kurallarına uygun SMS içeriklerini göstereceğiz.  Sınav sonuçlarının analiz edilmesinde üzerinde uzun süredir çalıştığımız bir yenilik haberini sizlerle paylaşacağız. Bu eğitimde anlatılan konuların tamamını  12 serisi numaralı videolardan ulaşabilirsiniz.
Temel Tanımlar Eğitimi(12 Aralık Salı,   Saat 14: 30)
Öğrenci, öğretmen, şube, ders ekleme gibi en temel konuları, en yeni teknolojik ekranlarımızla bir kere daha ele alacağız. K12NET artık her tarayıcıda çalışıp, sabit bilgisayarlarda, cep telefonlarında, tabletlerde kullanabileceksiniz. Eğitimlerimiz internet üzerinden olup, herkes kendi kurumundan katılacaktır. Ücretsiz eğitimlerimize katılmak için destek@k12net.com adresine e-posta göndermeniz yeterlidir. Bu eğitimde anlatılan konuların tamamını  1 serisi  videolardan ulaşabilirsiniz.