K12NET Üniversite Sınavından Sonra Liselere Giriş Sınavını da Hazır Etti.

K12NET Üniversite Sınavından Sonra Liselere Giriş Sınavını da Hazır Etti.

Liselere giriş sınavı için sınav şablonumuzu, optik form şablonumuzu hazır ettik. Yeni şablonlarımızı LKS adıyla bulabilirsiniz. Puanlama esaslarını ayarladık. SMS içeriğimizi 155 karaktere sığacak şekilde düzenledik. LKS Karnesine özel, tek sayfaya sığdırılmış karne çalışmalarını da tamamlamak üzereyiz. Velilerinize, öğrencilerinize yeni sınav sistemine hazır olduğunuzu gönül rahatlığı ile söyleyebilirsiniz.

Üniversite Sınav Sisteminde Kısa Cevaplı Soru Sorulmayacak

Önce Milli Eğitim Bakanlığı, arkasından ÖSYM yetkililerinin verdiği bilgiye göre kısa cevaplı veya açık uçlu soru sorulmayacak, tüm sorular çoktan seçmeli soru tipiyle sorulacaktır. Üniversite sınav sisteminde 4 yanlış bir doğruyu, liselere giriş sınavında 3 yanlış bir doğru soruyu götürecektir.

ÖSYM, Örnek Soruları Yayınladı. 

Yeni sınav sisteminde soruların nasıl olacağı merak konusuydu. Kamuoyunun bilgilenmesi açısından ÖSYM, aşağıda ilettiğimiz linkten örnek bir soru kitapçığı yayınladı. 40 sayfalık pdf dokümanında Türkçe, Sosyal Bilimler, Temel Matematik ve Fen Bilimlerinin sorularını gerçek bir deneme sınavı formatında bulabilirsiniz. Sayfanın en arkasında da cevap anahtarı yayınlanmaktadır. 

http://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2017/OSYS/YKS/TYTOrnekSoruKitapcigi03122017.pdf

K12NET’in Hedefleri Arasında…

Her ne kadar açık uçlu, kompozisyon tipi sınav soruları gündemden düşse de ve bir daha uzun süre gündeme gelmeyecek olsa da, K12NET her sınav soru çeşidinin kendine özgü avantajları olduğunu düşünmektedir. 2010 yılından bu zamana K12NET’de açık uçlu- klasik sınavlar yapılmaktadır. Şuan açık uçlu sınavlarımız ölçme değerlendirme ekranlarından  >>> not defteri ekranlarına yönlendirerek yapılmaktadır. Bu ise işlemleri uzatmaktadır. Ölçme ekranlarından tanımlanıp, hiç not defteri ekranına gitmeden, çok daha pratik klasik sınavlar yapmak, bu yılki planlarımız arasında yer almaktadır. K12NET Ekibi olarak her türlü ölçme aracının avantajlarından sizleri yararlandırmak istiyoruz. 

Hızlı ve Hatasız

Yeni teknolojiye geçiş ile birlikte artık en az 10 yıl ekranlarımızın tasarımını değiştirmeden aynı yüzle ama arkada motoru her daim güçlü tutarak çalışmalarımıza devam edeceğiz. K12NET üzerinden günde ortalama 15 milyon işlem yapılıyor. Okullar açıldığında her on bin işlemin 24-25’i hata ile sonuçlanıyordu. Her gün bize ulaşan trafiği tek tek analiz ediyoruz. Bugünlerde ise her on bin işlemin 5-6’sı hata ile sonuçlanıyor. Yetinmemeliyiz, üzerine, üzerine gidip tüm hataları kurutmalıyız. Sağı solu hiç patlamayan, çok yoğun trafik olsa bile hep hızlı çalışan bir sistemimiz olması daima önceliklerimiz arasında yer almaktadır.