Geçen Yıl, K12NET Kullanıcılarını En Çok Zorlayan Konuların Eğitimi

Geçen Yıl, K12NET Kullanıcılarını En Çok Zorlayan Konuların Eğitimi

Geçen yılki gözlemlerimize dayandırarak,  bu yıl ilk defa “Şifre İşlemleri” konusunda eğitim yapacağız.  Bu yıl yeni öğrencilerinizi, yeni öğretmenlerinizi, K12NET’e kaydedeceksiniz. Hemen şifreleri oluşacak. Şifre bilgilerini bir mektupla kendilerine takdim edebileceksiniz. Geçen yıl, sisteme kayıtlı öğrencileriniz ve öğretmenleriniz de, K12NET’i kullanmaya devam edecekler. Bunların bir kısmı, uzun yaz tatili süresince kullanıcı adı ve parolalarını unuttular. Okullar açıldığında “şifrelerimizi unuttuk” diye sizlere soracaklar. Bu soruları en aza indirmek için ne yapmalıyız? Unutma konusunda en etkili yöntemlerden biri, kullanıcıların e-postalarını sisteme kaydetmeleridir. Yaz döneminde çıkardığımız önemli bir güncelleme var. İşte tüm bunları 18 Ağustos Perşembe günü saat 14:30’da anlatacağız. Bu eğitime katılmanız, okullar açılınca oluşabilecek trafiği baştan yok edecektir. Bu eğitime katılamayanlar, aynı eğitime,  25 Ağustos ve 8 Eylül tarihlerinde saat 14:30’da katılabilirler.

Birkaç işlemle, K12NET’i, 2015-2016 yılından  >>> 2016-2017 yılına atlatacaksınız. Öğrenciler, otomatik olarak bir üst sınıfa geçecekler. Bu hızlıca yapılacak, basit bir işlem. Bu işlemi yapmamak ise, öğretim yılı süresince hizmet aksamalarına neden olmaktadır. Örneğin okul numaralarındaki çakışmaların en önemli nedeni, yıl sonu işlemlerinin yapılmamasıdır. Bu eğitimi de 17 Ağustos Çarşamba günü, saat 10:30’da yapacağız. Aynı eğitimi 2 Eylül saat 10:30’da ve 9 Eylül saat 14:30’da tekrar edeceğiz. Yarım saat eğitimlere katılarak, sorunsuz yeni bir yıl başlangıcı yapabilirsiniz.

Eğitimlerimiz,online, ücretsiz ve yerinde olacaktır. Herkes kendi kurumundan katılabilecek, ekranımızı görecek, sesimizi duyacak ve bize istediği zaman soru sorabilecektir. Online eğitimlerimiz konusunda ayrıntılı bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://www.k12net.com/atlas-yazilim/k12net-egitimleri-nasil-yapiyor/