K12NET, Bu Hafta Kelebek Gibi Uçuracak

25 Kasım 2019

K12NET, Bu Hafta Kelebek Gibi Uçuracak

Sınav Oturma + Optik Kağıt Kodlama / 27 Kasım Çarşamba Saat 10:30

Dikkatimizi çekti, K12NET ekibinin “Sınav Oturma Planı” dediği çalışmaya, pek çok müşterimiz “Kelebek Sistemi” diyor. Belli ki, daha önceden bu şekilde oturmuş bir kavram var. Diyelim ki, önümüzdeki hafta sınav yapacaksınız, ancak öğrenciler kendi sınıflarında, kendi sıralarında sınav olsun istemiyorsunuz. Bu sınava özel bir oturma planı yapmak istiyorsunuz. K12NET’de Mümkün müdür? 

Bir oturma planı deyip geçmeyiniz, şimdi, K12NET’in sınav oturma modülünün pek çok ayrıntısına şahit olacaksınız. (Okullardan gelen istek cümlelerine göre maddeledik:)

1.    Sınıf seviyelerine göre örneğin 7.sınıflarla, 8.sınıfları karıştırarak oturma planı yapmak, ya da sadece 6.sınıfları birbiri içinde karıştırmak istiyoruz.

2.    8/A şubesini kendi şubesinde, kendi içinde karıştırarak, 8/B ve 8/C şubelerini ise iki şube içinde karıştırarak oturma planı yapılsın istiyoruz.

3.    Her karıştırma yaptığında yeni bir kombinasyonla dağıtsın istiyoruz. Sınavda bir kere yan yana gelebilen öğrenciler, sonraki sınavlarda bir daha gelmesin istiyoruz.  

4.    Okulumuzda şube esaslı eğitimin dışında kur dersleri de yapıyoruz, dersleri şubeye değil, öğrenciye atıyoruz, kur derslerine göre de, sınav oturma planı yapılmasını istiyoruz.

5.    Asil ve misafir öğrencilere göre, kız ve erkek öğrencilere göre, okula giriş türüne göre sınav oturma planı yapılsın istiyoruz.

6.    Öğrencilerin oturma planlarını yapınca, şubelere göre sınav oturma listesi ve sınav salonlarının kapılarına öğrenci listelerini otomatik hazırlamak istiyoruz, ayrıca öğrencilere sınav giriş belgesi bastırıp, önceden sınav yerleri hakkında bilgi sahibi olmasını istiyoruz.

7.    Olmuşken bir de sınavdan önce, öğrencinin sınavda oturacağı sıranın üzerine öğrenciye özel hazırlanmış, numarası kodlanmış optik kâğıdını koymak, aynı ÖSYM sınavları havasında bir sınav yapmak istiyoruz.

Online eğitimimizde bunların tamamına değineceğiz. İhtiyacı olan tüm kurumlarımızı bekliyoruz. (Yardım video numarası: Temel Tanımlar 12-h serisi videolar)   

Ölçme Değerlendirme + Sabit ve Jenerik Karne Mesajları / 28 Kasım Perşembe Saat 10:30

Bu eğitimde de sınav tanımlayacağız. Bir sınavdan sonra alınabilecek rapor ve analizlerin yerlerini ve örneklerini göstereceğiz.  Arkasından sınav sonuçlarına göre sabit içerikli veya her bir öğrenciye göre değişebilen SMS içeriklerinin ve karne mesajlarının nasıl düzenleneceğini göstereceğiz.  (Yardım video numarası: Temel Tanımlar 12 serisi videolar)    

Temel Tanımlar / 29 Kasım Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel- ders tanımlama gibi K12NET sisteminin en temel konularını bu eğitimde bulabileceksiniz.  Sistemi ilk defa kullanacak okulların bir kez olsun mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır. (Yardım video numarası: Temel Tanımlar 1 serisi videolar)  

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek destek@k12net.com adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

K12NET, Tammat Yayıncılıkla, Tam Gaz..

K12NET, Tammat Yayıncılıkla, Tam Gaz.. Hepimiz zor günler geçiriyoruz. Zorluğu aşmanın yolu, birbirimize destek olmaktan geçiyor. Tammat Yayıncılık “Ben de...

DEVAMINI OKU

K12NET-Microsoft Teams Entegrasyonu Tamamlandı.

K12NET-Microsoft Teams Entegrasyonu Tamamlandı.    K12NET Microsoft- Teams Eğitimi / 26 Mart Perşembe Saat 10:30 Eğitim videoları, ödevler, ödev kontrolü,...

DEVAMINI OKU

TestOkul / Çalışkan Yayınları da K12NET ile Birlikte…

TestOkul / Çalışkan Yayınları da K12NET ile Birlikte…    Dükkânınızda “ayakkabı” satıyorsanız en kıymetli sermayeniz ayakkabıdır, “ekmek” satıyorsanız ekmektir. Yayıneviniz...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: info@k12net.com

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: info@k12net.com

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: info@k12net.com

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: info@k12net.com