K12NET’den, Güncelleme Sağanağı

K12NET’den, Güncelleme Sağanağı

Yeni teknolojiye geçiş işlemleri önemli ölçüde hızımızı kesiyor, esas amacımız olan katma değerli işlere daha az vakit ayırmamıza neden oluyordu. Artık alt yapı çalışması yok, artık teknoloji yenileme yok. Artık tüm gücümüzle katma değerli, okulların işlerini kolaylaştıran, kullanıcılara zaman kazandıran işler var. K12NET son gelişmeler doğrultusunda kendini “Okul Yönetim Yazılım Sistemi” olarak tanımlamıyor. K12NET bundan sonra hedefini  “Okul İşletim Sistemi” olarak belirliyor. Aynı Windows, Linux, Android, IOS gibi, bir okulun ihtiyacı olan her şeyi zaman –imkân- talep doğrultusunda yapma hedefimiz var. Her şeyi ile okulların eli-ayağı olmak istiyoruz. K12NET’i kullananların başka hiç bir şeye ihtiyaçlarının olmamasını istiyoruz.    

Başka Sistemden Muhasebe Bilgilerini Aktarıyoruz.

Okullar bize diyordu ki, “K12NET Muhasebe modülü dışında diğer modülleri kullanıyoruz. İlk zaman muhasebe modülünü kullanmıyorduk, gördük ki, K12NET’in muhasebe modülü şuan kendi kullandıklarımızın çok ilerisinde. Hemen geçmek istiyoruz, ama geçen yıla ait 200-300 öğrencimizin sözleşmelerini girdik, tahsilatlarını aldık. Eğer bu bilgileri,  K12NET’e aktarabilsek, hiç düşünmeden K12NET’in muhasebe modülünü kullanırız” Muhasebe modülünün aktarımı yüksek sorumluluk gerektiren, sıfır hata ile yapılması gereken bir işlemdir. Çalışma yeni başladı ama ilk deneyimlerimiz bizim belirlediğimiz excel formatta bilgiler gelirse taş gibi sağlam aktarım yapıyoruz. Böyle bir aktarıma ihtiyacı olan okullarımız destek@k12net.com adresine bu ihtiyaçlarını belirten bir mail göndermeleri yeterlidir.

Taksitleri Gün ve Ayın Belli Günleri Olarak Belirleyip Otomatik Taksit Kalıpları Oluşturma

Bazı okullarımız 3 taksit – 5 taksit – 8 taksit yapayım, bu taksitleri ister gün olarak ayarlayayım, (ilk taksit bugün, sonrakiler 30 gün sonra, hatta birinci taksit 55 gün sonra, sonrakiler 35 gün sonra) veya isterlerse taksitler örneğin  her ayın 28’ine gelecek şekilde düzenlensin şeklinde kurallar uyguluyor. Güncelleme bitti, son kontrollerini yapıyoruz, muhtemelen önümüzdeki hafta sistemde bu çalışmamızı uygulayarak test edebilirsiniz.

Rehberlik – Yaşam Pencerem Envanteri Hazır

Milli Eğitim Bakanlığı okullarda riskli öğrencileri ve risk gruplarını tespit etmek için Yaşam Pencerem isimli bir çalışma başlatmıştı. Sisteme ekledik,   önümüzdeki yıl dışarıya tek kuruş ücret ödemeden K12NET sistemi üzerinden değerlendirme yapabilirsiniz. Optik kâğıttaki soruları ve yerleri aynı MEB’in belirlediği sırada olmak koşuluyla istediğiniz her yerden optik kâğıt satın alabilirsiniz veya işinden, çalışma prensiplerinden, ekonomik ücret politikasından memnun kaldığımız Ankara – ProNET firmasından da  (0-312.433.71.20) bu ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Bu hafta 1 Haziran Cuma günü saat 10.30’da Rehberlik Modülü Eğitiminde yaptığımız muhteşem analizleri uygulamalı olarak görebilirsiniz Eğitimlerimiz ücretsiz olup, her okul kendi yerinden katılabilecektir. Eğitime katılmak için destek@k12net.com adresine mail göndermeniz yeterli olacaktır.