K12NET, “Bana Bilgi Ulaşmıyor” Diyen Veliye Belge İle Cevap Vermenizi Sağlıyor

K12NET, “Bana Bilgi Ulaşmıyor” Diyen Veliye Belge İle Cevap Vermenizi Sağlıyor

Yazının sonunda yeni güncelleme haberleri vereceğimizi söyleyerek var olan bir özelliğe dikkat çekerek yazımıza başlıyoruz. K12NET, Bir öğrenci izleme, takip sistemidir, doğal olarak öğrenci, veliye ait her bilgi yıllar içinde arşivlenmektedir. Personel portalında aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi öğrenci veya personel araması yaptırabilirsiniz. Aramak istediğiniz kişinin adı, soyadı, numarası veya TC kimlik numarası ile arama yaptırabilirsiniz.

Arama sonucuna göre bilgilerini görmek istediğiniz öğrencinin isminin üzerine tıklayınız. Açılan ekranın adı; Öğrenci Detay Ekranıdır. Yetkiniz doğrultusunda bir öğrenci hakkında görmek istediğiniz tüm bilgiler burada yayınlanmaktadır. Burası gerçek anlamda “bilgi cennetidir” Öğrencinin kişisel, veli, sınav, finans, iletişim, ajanda, aktivite, sağlık, davranış, rehberlik, servis bilgilerinin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.  

İletişim bilgileri bölümünde öğrenci/velisine gönderilmiş, tüm SMS, ekran mesajı, duyuru ve bildirimler ayrı ayrı tasnif edilmiştir. Sorulduğu zaman hemen bakıp ilgili kaydı bulmak mümkündür. Sadece bu yıl değil, öğrencinizin okulunuzda geçirdiği süre içerisinde gönderilen tüm iletişim bilgileri kayıt altındadır. “Bana bilgi ulaşmıyor” diyen her kişiye, saniyeler içinde belgesiyle cevap vermeniz mümkündür.

Yeni Güncelleme ile Personellere Gönderilen Mesajlar da Sistem Üzerinden Takip Edilebilecektir.

Aynı öğrencide olduğu gibi personellere gönderilen mesajlar da sistem üzerinden izlenebilecektir. Öğrencide olduğu gibi incelemek istediğiniz personelinizin adı, soyadı veya TC kimlik numarasını arama kutusuna yazarak, Personel Ara ayarında arama yapınız. Arama sonucunda ekrana gelen personelin isminin üzerine tıklayınız. Açılan ekranın ismi “Personel Detay Ekranıdır” Açılan ekranda eğer yetkiniz varsa İletişim yazısının üzerine tıklayınız. Personelinize ulaşmış, tüm yazışmaların kayıt altına alındığını ve bu bölümden listelendiğini görebilirsiniz.

Galeri Beğenilince, K12NET Devamını Getirdi. Sadece fotoğraf değil, Artık videoları da Peş peşe Yayınlayabilirsiniz.

Geçen haftalarda bir etkinlik sonrasında onlarca fotoğrafı peş peşe Galeri bölümünde yayınlayabileceğinizi, bunu veli/  öğrenci portalında kullanabileceğinizi söylemiştik. Sizlerden tam not alınca bu çalışmaya videoları da ekledik. Sadece öğrenci / veli portalında olan bu çalışmayı, öğretmen ve personel portallarına da ekledik.