K12NET’in İnce Ayarı, Müşteri Tarafından Yapılıyor.

K12NET’in İnce Ayarı, Müşteri Tarafından Yapılıyor.

Yıllar önce bu işe başladığımızda “biz yaparız, müşterilerimiz de kullanır, bizim düşündüklerimiz ve  tasarladıklarımız işlerin yürütülmesinde yeterli olur” sanıyorduk. Yıllar bize müşterilerimizin “ince ayarının” ne olduğunu yaşayarak öğretti.

Veri girip, bir de rapor alınca bir modül yapmış olmazsınız. Bir modülün kıymeti, ayrıntılarında ve fonksiyon zenginliğindedir. Bu durumu bir  örnekle anlatalım.

         – Muhasebe Modülünüz Var mı? (VAR)

         – Eğitim, servis, sağlık gibi farklı farklı ücret kalemleri tanımlanabiliyor mu? (EVET)

         – Tanımlanan bu ücret kalemlerine farklı isimlerde indirim yapılabiliyor mu? (EVET)

         -Tanımlanan indirimleri yüzde veya miktar olarak her ücret kalemi için ayrı ayrı girilebiliyor mu? (EVET)

         -İndirim kalemlerinin sırası değiştirilebiliyor mu? (EVET)

         -İndirimin indirimi olarak bilinen bileşik indirim yapılabiliyor mu? (EVET)

Bu sorulara  kendi başına EVET demeniz de yeterli olmaz, madem yukarıdaki soruların hepsine EVET dediniz,  şimdi kurucumuz şöyle bir soru soruyor diyerek söze başlanır.  “İndirimin, indirimini yapınca küsuratlı rakamlar çıkıyor, örneğin velinin ödemesi gereken ücret, 25.152,20 Lira oluyor. Veli diyor ki, 25 bini anladım da, 152 Lira 20 kuruş da nedir ki, lütfen bunu düz, 25 bin yapınız. İşte kurucumuzun isteği şimdi başlıyor. “152,20 kuruşu silip,  değeri tam sayı yapsak bile, bu küsurat kayıtlara geçsin, analiz etmek istediğimizde bu şekilde bir yılda yuvarladığımız paraların toplamını analiz olarak alabilelim.” K12NET, bu soruya 8 dakikalık videosu ile cevap veriyor. Aslında konu, bu örnekteki muhasebe sorusu değil. K12NET bu ve buna benzeyen yüzlerce ince ayar yapılmış fonksiyonu barındırıyor. “Muhasebe modülünüz, ölçme değerlendirme modülünüz var mı?” sorusu bu yüzden yanlış bir soru. Esas kıymet, müşterinin ince ayarından geçmiş zengin fonksiyonlarda saklı.

Videomuza aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Bu video, K12NET’in,  yıllar içerisinde nasıl bir ince ayardan geçerek işlendiğini gösteriyor. 

https://www.youtube.com/watch?v=baZD9s_2qQQ

Muhasebe modülü ile ilgili bu hafta online eğitimlerimiz olacak. Bu eğitimler online olup, her okul kendi yerinden ücretsiz katılabilir. Eğitimlere katılmak için destek@k12net.com adresine bu isteğinizi ifade eden bir elektronik posta göndermeniz yeterli olacaktır.

 

12 Nisan Perşembe Saat, 10:30– Muhasebe-1

Ön muhasebenin tüm gereklerini K12NET ile yapabilirsiniz. Kasa tanımlamaları, kayıt sözleşmeleri, sistemin otomatik hazırladığı kayıt zarfı, senetler, faturalar, gecikmiş borcu olanlar, borçlu olanlara yapılan uyarıları, teşvik işlemleri, tahsilatlar, muhasebe ile ilgili güçlü rapor ve analizleri anlatacağız. Bu eğitimde anlatılanları 10 serisi videolarında bulabilirsiniz.

 

13 Nisan Cuma Saat 10:30 – Muhasebe-2

Öğrenci dışında elde edilen gelirler, gider işlemleri, giderlerin tasniflenmesi, virman işlemleri, kasa hesabı işlemlerini bu eğitimde anlatacağız. Bu eğitimde anlatılanları 11 serisi videolarında bulabilirsiniz