Bu Yıl, K12NET’in Muhasebe Modülünü Kullananlarda Ciddi Bir Artış Var.

Bu Yıl, K12NET’in Muhasebe Modülünü Kullananlarda Ciddi Bir Artış Var.

Türk Özel Okullarına “Muhasebe Modülümüz çok güzel, çok güvenli, çok fonksiyonlu” diyerek kullandıramazsınız. Onlar önce gözlem yaparlar, gözlem süresinde de hiç acele etmezler, ta ki, iç sesleri onay verinceye kadar. Her modül için geçerlidir ama muhasebe modülü = güven demektir. Sadece çalışırken değil, bir dönem K12NET’den hizmet almış ama bir sebepten dolayı ayrılmış okulların bilgilerinin bile nasıl emanet altında tutulduğunu, gizlilik ilkesine nasıl uyulduğunu bizzat canlı tanıklarından dinlerler. Tüm süreç, iç sesleri “Tamam kullanabilirsin” dedikten sonra başlar. Sonra sistemin güvenliği konusu ele alınır. K12NET, internet bankacılığı gibi korunmaktadır. Bilgiler, yayın noktasından,  2 üzeri 128 kombinasyonla okullara ulaştırılır. Banka adresleri ile K12NET adresleri arasındaki benzerliği sizler de görebilirsiniz. 

K12NET’de kullanıcıların her hareketi kayıt altına alınmaktadır. Buna sistemin “loglanması” denir. Kim, kayıt sözleşmesini, hangi bilgisayardan, hangi saatte, hangi IP’den tanımladı, ilk taksitteki değişikliği hangi kullanıcı yaptı? tüm hareketler izlenmektedir. Güvenlik konusu da geride kaldıktan sonra yüzlerce fonksiyonla zenginleştirilmiş özellikler ele alınır. Geçen hafta bizzat tanıdığımız kuruculara “her yeni kayıt, her kayıt yenileme oldukça kurucularımıza bildirim gelse, kurucularımız zaten akşamları kurucu raporu alıyorduk, bir de gün içinde neden bildirim gönderip bizleri rahatsız ediyorsunuz derler mi? diye sormuştuk. “Demezler, bu bildirim onları çok mutlu eder, onları gün içinde diri tutar. Yaparsanız hayırlı bir iş yapmış olursunuz demişlerdi.  Bu kılavuz gözlemciler, genellikle hiç yanılmazlar. Yaptığımız çalışma büyük beğeni topladı. Bildirim istemeyen kurucularımız olursa yetkiye bağlı olduğunu, yetkiyi kapatıp açma, yetkiyi başkasına devretme konusunda özgür olduklarını da ayrıca hatırlatalım.

Muhasebe modülümüzü kullanmak isteyen kullanıcılarımız için bu hafta iki muhasebe eğitim yapacağız.

12 Nisan Perşembe Saat, 10:30– Muhasebe-1

Ön muhasebenin tüm gereklerini K12NET ile yapabilirsiniz. Kasa tanımlamaları, kayıt sözleşmeleri, sistemin otomatik hazırladığı kayıt zarfı, senetler, faturalar, gecikmiş borcu olanlar, borçlu olanlara yapılan uyarıları, teşvik işlemleri, tahsilatlar, muhasebe ile ilgili güçlü rapor ve analizleri anlatacağız. Bu eğitimde anlatılanları 10 serisi videolarında bulabilirsiniz.

13 Nisan Cuma Saat 10:30 – Muhasebe-2

Öğrenci dışında elde edilen gelirler, gider işlemleri, giderlerin tasniflenmesi, virman işlemleri, kasa hesabı işlemlerini bu eğitimde anlatacağız. Bu eğitimde anlatılanları 11 serisi videolarında bulabilirsiniz.

11 Nisan Çarşamba Saat 10:30 Temel Tanımlar

Öğrenci, öğretmen, şube, ders ekleme gibi en temel konuları, en yeni teknolojik ekranlarımızla bir kere daha ele alacağız. K12NET artık her tarayıcıda çalışıp, sabit bilgisayarlarda, cep telefonlarında, tabletlerde kullanabileceksiniz. Eğitimlerimiz internet üzerinden olup, herkes kendi kurumundan katılacaktır. Ücretsiz eğitimlerimize katılmak için destek@k12net.com adresine e-posta göndermeniz yeterlidir.