K12NET, Özel Okulların Hedeflerini Tescilliyor

K12NET, Özel Okulların Hedeflerini Tescilliyor

Her işte olduğu gibi, önümüzdeki yıla kayıt alma işinde de, önce hedeflerin belirlenmesi gerekiyor. Sonra konulan bu hedeflere ulaşmak için yoğun bir mesai başlıyor. Süreç içerisinde hedeflere ne kadar yaklaşıldığı sürekli kontrol ediliyor.

Kurucu / Okul yönetimi, önümüzdeki yılın hedeflerini beliyorlar. Örneğin “önümüzdeki yıl, 60 tane 8.sınıf öğrencisi, 40 tane 7 sınıf öğrencisi kaydı almalıyız” diye hedef belirliyorlar.  Gerçek hayatta yöneticiler bu kararı nasıl alıyor? Hemen sınıf seviyelerine göre kafalarında açacakları şubeleri planlıyorlar.  “Önümüzdeki yıl,  3 tane 20 şer öğrenciden 8.sınıf şubesi açayım,  2 tane 20 öğrenciden 7 şubesi açayım.” Diyorlar. K12NET ise bu planlama için  önümüzdeki yıla 3 tane 8.sınıf şubesi, 2 tane 7 sınıf şubesi ve şubelerin kontenjanlarından ayarlıyor. Böylece K12NET, yöneticilerin gerçek hayatta koydukları hedefi öğrenmiş oluyorlar. Önümüzdeki yıla kayıtlar başlıyor. Kayıtların bazısı, kayıt yenileme. Okulun kendi öğrencileri bir üst sınıfa kayıt yaptırıyorlar. Kayıtların bazısı dış kayıt. Öğrenciler ilk defa bu yıl okulunuza kayıt olmaya başlıyor. Bu gün 3 tane 8. Sınıf öğrencisi kayıt oluyor. 3/60 = Hedefin %5’i  gerçekleşti. Geriye kayıt yapılacak 57 tane 8.sınıf öğrencisi kaldı.  Yarın 5 tane daha 8.sınıf öğrencisi kayıt oluyor. 8/60 = %13,3 Hedefin %13’üne ulaşılmış oluyor.

Kurucuların cep telefonlarına her gün bu hedef bilgilerini gönderiyoruz.

Şimdi aşağıdaki örnek tabloyu okuyalım. Bu örnek okulda  4.sınıflarda kayıt hedefi 195 öğrenci. Bugün itibariyle 131 adet  4. snıf öğrencisinin kaydı alınmış. Hedef gerçekleşme oranı %67.Birinci sınıflarda kapasite 254. Alınan kayıt sayısı  101. Birinci sınıflarda hedefin neredeyse %40 yerine getirilmiş.Okul genelinde 913 kapasitenin 488’i doldurulmuş. Bugün itibariyle hedefin %53’ü gerçek olmuş. Kayıtlarımızı artırmak için en çok birinci sınıf üzerinde çalışma yapmamız gerekiyor.

http://www.unimsg.org/client/getimg?img=/user/files/atlasegt-mb1000/Hedef2.png

K12NET’in bu hesapları yapabilmesi için önümüzdeki yıla kapasite belirterek kaç tane şube açacaksanız şube açmanız gerekiyor. Ayrıca önümüzdeki yıl kayıtlarını da K12NET üzerinden yapmanız gerekiyor.

9 Mart Cuma Günü, Saat 10:30’daki Kayıt Takibi, Kayıt Süreçleri Online Eğitimimize Bekliyoruz

9 Mart Cuma günü, saat 10:30’da  yapacağımız eğitimde Kayıt Takibi, Kayıt Süreçlerini ve yukarıda bilgisini sunduğumuz kayıt hedeflerine ulaşma işlemlerini ayrıntılarıyla anlatacağız. Eğitimlerimiz online olup, her okul kendi yerinden ÜCRETSİZ olarak katılabilmektedir. Eğitime katılmak için sadece destek@k12net.com adresine mail göndermeniz yeterli olacaktır.