Özel Okulcu Karne Verirse, K12NET’de Eğitimini Yapar

Özel Okulcu Karne Verirse, K12NET’de Eğitimini Yapar

Her şeyin mevsimi olduğu gibi bugünlerde de özel okullar başta ara karne olmak üzere farklı farklı karneler veriyorlar. Özel okulcu, dönem biterken, yılsonunda bir tane karne veremez. Özel okulcu yaptığı gözlemlerini karneye çevirir. K12NET üzerinden alınabilecek 14 çeşit karne bulunuyor.

1-Şube Gelişim Raporu 2-Öğrenci Bilgi Haritası 3-Jenerik Karne 4-Klasik Sınav Karnesi
5- Ara Karne 6-Öğrenci Başarı Analizi 7-Kontrol Listesi 8-Anaokulu Karneleri
9-Rubrik Karnesi 10-Yorum karnesi (Sayı)  11- Yorum Karnesi (Harf)
12-Davranış Raporu 13- İletişim Güncesi 14-Ödev Güncesi
  

Bu karneler hakkında geçen hafta yazılı doküman göndermiştik, bu hafta da eğitimini yapacağız. Karnelerin içerikleri, hazırlanış şekilleri hakkında bilgi vereceğiz. İlk defa bu formatta bir online eğitim yapacağız. Her okul kendi yerinden, ÜCRETSİZ bu eğitimlerimize katılabilecektir. 

K12NET Üzerinden Alınabilecek Karneler  / 16 Kasım Perşembe Günü Saat 10:30’da  Eğitimine Bekliyoruz.  

Sınav Oturma Kaydı, Sabit ve Jenerik Karne ve SMS Mesajları / 14 Kasım Salı, Saat 10:30

Özel okulcuların “kelebek” sistem dedikleri bir sınıf seviyesinin ya da birden fazla sınıf seviyesinin öğrencilerini karışık sınav oturma planını düzenleyebilir, 10 saniye içinde öğrencilerin sınav giriş belgelerini basabilirsiniz. Sınav sonrasında öğrencilerin sonuçlarına göre özelleştirilmiş SMS gönderimleri yapabilirsiniz. Bu eğitimde anlatılanları,12-h serisi K12NET eğitim videolarından bulabilirsiniz.

Optik Form Kodlama Eğitimi / 15 Kasım Çarşamba, Saat 10:30

Sınav öncesi öğrencilere ismine, okul numarasına, TC Kimlik numarasına göre hazır optik kâğıtlar düzenleyebilir, öğrencilerin kodlama hatalarına karşı her öğrenciye özel kodlanmış, sınav evrakları basabilirsiniz. Bu konuda bilgi sahibi olmak isteyenler, destek@k12net.com adresinden doküman isteyebilirler. 

Temel Tanımlar Eğitimi / 17 Kasım Cuma, Saat 10:30 – 

Öğrenci, öğretmen, şube, ders ekleme gibi en temel konuları, en yeni teknolojik ekranlarımızla bir kere daha ele alacağız. K12NET artık her tarayıcıda çalışıp, sabit bilgisayarlarda, cep telefonlarında, tabletlerde kullanabileceksiniz. Eğitimlerimiz internet üzerinden olup, herkes kendi kurumundan katılacaktır. Ücretsiz eğitimlerimize katılmak için destek@k12net.com adresine e-posta göndermeniz yeterlidir. Bu eğitimde anlatılan konuları 1 serisi yardım videolarında bulabilirsiniz.