ÖSYM Provasını Yayınladı, K12NET Üniversite Tercih Programını Hazır Etti.

ÖSYM Provasını Yayınladı, K12NET Üniversite Tercih Programını Hazır Etti.

ÖSYM, Tercih Programının provalı halini yayınladı. 4 Temmuz tarihine kadar öğrencilere bilgi vermek amacıyla  kılavuz yürürlükte olacak. Sonra gerçek kılavuz yayınlanacak. Bu bilgilere bakılarak kesinlikle tercih yapılmamalıdır, sadece 4 Temmuz tarihine kadar ön bilgi edinmeniz için bu çalışmayı yayınladık. Kılavuzdaki Tablo -3 (2 Yıllık Ön Lisans Bölümlerini) ve Tablo-4’de 4,5,6 Yıllık Lisans bölümlerinin tamamını tercih programımıza aktardık. Toplamda 23 bin 89 bölüm bulunuyor. Bunların 11.760’ı Ön Lisans, 11.329’u Lisans Programlarından oluşuyor.

http://osstercih.k12net.com/ adresinden giriş yaparak programımızı kullanabilirsiniz. Sadece K12NET okulları değil, sosyal sorumluluk projesi kapsamında tüm okullarımız, tüm öğrencilerimiz, tercih programımızı ÜCRETSİZ kullanabilir.  Programın kullanımı hakkında da https://www.youtube.com/watch?v=9L7D4wb87dg adresinden bilgi alabilirsiniz. K12NET, YÖK’ün çok başarılı bir çalışması olan YÖK ATLAS bilgileriyle de entegre çalışıyor. Bunun için de https://www.youtube.com/watch?v=oyOydJyUIqs&feature=youtu.be adresinde yayınlanan videomuzu izlemenizi öneriyoruz.

Üniversite tercih programında öğrenci interneti olan herhangi bir bilgisayardan, tercihlerini incelemeli, tercih listesine alma ihtimali olduğu bölümleri, tercih sepetine koymalı, onlarca alternatifi inceledikten sonra rehber öğretmenlerinin yanlarına giderek tercih listesinin son halini vermelidirler.

K12NET Ekibi olarak tüm öğrencilerimizin tercihlerinde başarılar diliyoruz.

Kulağımız TEOG Haberlerinde

Sadece üniversite öğrencilerine değil, K12NET olarak Lise Giriş sınavlarında da yanınızda olacağız. Milli Eğitim Bakanlığı TEOG Kılavuzunu  yayınlar, yayınlamaz, bizler de kollarımızı sıvayıp kısa süre içerisinde tercih programımızı hizmete alacağız. TEOG Tercih programımız http://teog.k12net.com/ adresinden yayınlanmaktadır.  

Tercih programlarımızın  tek bir kusuru bulunuyor. Sadece internet explorer tarayıcılarından çalıştırabilirsiniz. Bilgisayarınıza bir kereye mahsus silverlight programını kurmanız gerekiyor. 23 bin bölüm olmasına rağmen, tercih programının hızına şaşırıp kalacaksınız. Kendi bilgisayarınızdan bile hızlı tarama yaptığına bizzat şahit olacaksınız.