Rehber Öğretmenlerimiz, K12NET Tercih Programı, YÖK Atlas İle Entegre Çalışıyor.

Rehber Öğretmenlerimiz, K12NET Tercih Programı, YÖK Atlas İle Entegre Çalışıyor.

Yaz döneminde defalarca bilgi verdik ama bir de öğretim yılı içinde dikkatinizi çekelim istedik. K12NET’in üniversite giriş sınavları için hazırladığı bir tercih programı var. http://osstercih.k12net.com/ Bu programı, en son Ağustos ayındaki açıklanan yerleştirme puanlarıyla güncelledik. Bir daha önümüzdeki yıl, kılavuz yayınlanıncaya kadar başka resmi bir açıklama olmayacak. Yani şuan en güncel haliyle yayınlanıyor. Bu programı sadece K12NET okulları değil, sosyal sorumluluk projesi kapsamında isteyen tüm öğrenciler/okullar-öğretmenler ÜCRETSİZ kullanabilir.  Bu program, YÖK’ün hazırlamış olduğu, çok başarılı bir çalışma olan YÖK ATLAS İle programı ile entegredir.

K12NET Üniversite tercih programı sadece yazın 10-15 gün kullanılacak bir program değildir. Öğrencilerinize bu programı tavsiye ediniz. Şimdiden kullanmasını öğretiniz. Yıl içinde deneme sınavları oldukça, aldıkları puanlarla, gidebileceği alternatif okulların listesini oluşturmasını sağlayınız. https://www.youtube.com/watch?v=9L7D4wb87dg ve https://www.youtube.com/watch?v=oyOydJyUIqs&feature=youtu.be  linklerinden yararlanarak programı en ince ayrıntısına kadar öğrenebilirsiniz.

Öğrenciler şimdiden bu programın ustası olmalı, yazın sadece tercihleriyle ilgilenmelidirler. Yaz döneminde bir de programı öğrenmekle uğraşmamalıdırlar. Yıl içerisinde  tercih sepetlerini oluşturmaya ve olası tercihlerini şimdiden düşünmeye başlamalıdırlar.

Rehber öğretmenlerimiz, öğrenciler tercih yaptıkça sepetlerine eklenecektir ve onlar ekledikçe siz, dünyanın öbür ucunda olsalar onların tercihlerini görebilirsiniz. “Rehber öğretmenler, tercih zamanı öğrencilere stratejik destek veren uzmanlardır. Onların görevi programdan liste çıkarmak değildir.” Lütfen sizler de yıl içinde bu programı kullanınız, öğrencilerinize tavsiye ediniz, öğrencilerinizin daha yıl içerisinde tercih sepetlerini oluşturmaya başlamasını sağlayınız.

Sadece Üniversite Değil, K12NET’in TEOG Tercih Programı da Var.

Yine 8.sınıf sonrasında öğrencilerimizin kullanabileceği, TEOG tercih programımız da bulunmaktadır. http://teog.k12net.com/ adresinden giriş yapabilir, https://www.youtube.com/watch?v=_DBt9eCsQkY yardım videolarına ulaşabilirsiniz.