K12NET’in Kaslarını Müşterileri Güçlendiriyor.(Güncelleme Haberi, Eğitime Çağrı)

K12NET’in Kaslarını Müşterileri Güçlendiriyor.(Güncelleme Haberi, Eğitime Çağrı)

En temel fizyoloji kuralıdır. Çalıştırdığınız kaslarınız gelişir, çalıştırdığınız kaslarınız güçlenir. K12NET’in kaslarını da, müşterileri güçlendirip, geliştiriyor. Ödev modülünü yaptık. Okullarımız uygulamaya başladı. Şubelere farklı öğretmenler giriyor, öğrencilere ödev veriyorlar. Ödev verirken birbirlerinden haberleri olmadıkları için bazen ödevler birkaç günde yoğunlaşırken, bazı günlerde öğrencilerin hiç ödevi olmayabiliyor. Öğretmen ödev verirken, diğer öğretmenlerin de verdikleri ödevleri görsünler ve bu yoğunluğa göre uyarlama yapsınlar diye ödev yükü isimli bir fonksiyon eklemiştik. Bir okulumuzdan istek geldi. “Bazı ödevler var ki, çok kolay ve çok hızlı yapılabilirken, bazı ödevler var ki, öğrencilerin çok vaktini alıyor. Bu yüzden ödev yükünü ölçmede miktar, her zaman doğru bir ölçüt olmayabiliyor. Ödevin “miktar” cinsinden yükünü görebildiğimiz gibi “dakika” cinsinden de yükünü görebilelim, öğretmenler verdikleri ödevi girerken ortalama ödev süresini de yazsınlar, sistem otomatik olarak dakika cinsinden yükünü de hesaplasın” dediler. Hemen bu güzel öneriyi sistemimize ekleyiverdik.

3 Ocak 2017 tarihi itibariyle arkamızda 1.725 özel okul müdürlüğü, 2 milyonun üzerinde kullanıcı olunca, bizlere böyle her gün onlarca orijinal fikir ulaşıyor. İlk başladığımız günden bu zamana gücümüz yettiği ölçüde müşterilerimizin söylediklerine hep dikkat kesildik. Geçen yıl 80’in üzerinde genel, ÜCRETSİZ güncelleme çıkardık. Yazılarımızı takip edenler çok iyi biliyorlar, bir taraftan teknolojimizi yenilerken, bir taraftan yeni özellikler ekliyoruz. Ödevler modülü ile ilgili 5 Ocak saat 14:30’da ücretsiz, online, yerinde eğitimimiz olacaktır. Bu yeni özellikleri ödevler modülü eğitiminde anlatacağız. Eğitim duyurusunu hafta başı yapmıştık. Aşağıda aynı yazıyı bir kere daha bilgilerinize sunuyor, ihtiyacı olan tüm kurumlarımızı eğitime davet ediyoruz.


K12NET, Ödev Modülü Üzerinde Yeni Çalışmalar Yapıyor (Güncelleme Duyurusu ve Eğitime Davet)

K12NET’in yürürlükte olan ödev modülünde öğretmen, 4 tip ödev verebiliyor.

1-   Kitabınızın 50 ile 55 sayfasına çalışın ve ünite sorularına cevap veriniz” gibi düz bir metnin yazılarak öğrencilere gönderildiği ödevler,

2-   Ekte gönderilen, Word, Excel, Power Point gibi, 10 MB boyutu geçmeyen herhangi uzantılı dosyaların eklendiği ödevler,

3-    Soru bankasını kullanan kurumlarda “ekteki online sınavın sorularını çözünüz” gibi online tipi ödevler,

4-   Youtube’da,  ….. sitede yayınlanmakta olan “şu videoyu izleyiniz,  dinlediğiniz, izlediğiniz videoya göre sorulara cevap veriniz” gibi ödeve link bağlanarak gönderilen, link tipi ödevler,

Ödev modülü üzerinde yeni yeni çalışmalar yapıyoruz. Yeni çalışmamızda öğrenci, ödevini kâğıt ortamında yapabildiği gibi, dijital ortamda da yapıp, öğretmenine gönderebiliyor. Öğretmeni, kendine gönderilen djital ödevi inceliyor, dilerse istediği gibi özelleştirebildiği gözlem formunu, her öğrenci için pratikçe doldurup, ödev hakkında yorum da yapabiliyor.  

5 Ocak Perşembe günü saat 14.30’da K12NET ödev modülünü ayrıntılarıyla anlatıp, eğitimin son bölümünde yeni çalışmamız hakkında bilgi vereceğiz. Ödev modülünde yapılanlar, bununla sınırlı değil, hafta içinde bir yenilik haberi daha ileteceğiz. O kadar ileri planlarımız var ki, şu günlerde birkaç yıl sonra çıkaracağımız ödevler ile ilgili çalışmaların ARGE’sini yapıyoruz.  

6 Ocak Cuma günü saat 10.30’da ise geleneksel Cuma günü Temel Tanımlar Eğitimi vereceğiz. Yine öğrenci, öğretmen,  şube, ders tanımlama gibi en temel bilgileri anlatmaya devam edeceğiz. Eğitime katılmak isteyenlerin sadece destek@k12net.com adresine mail göndermeleri yeterli olacaktır.