K12NET, Ölçme Değerlendirme Modülünde Bir İlke Daha İmza Atıyor.

K12NET, Ölçme Değerlendirme Modülünde Bir İlke Daha İmza Atıyor.

Yıllardır düşündüğümüz, tasarladığımız ama yapabilme gücünü ancak bu yıl bulabildiğimiz bir güncelleme haberimiz var.

-Bir okul diyor ki, “öyle bir sınav tanımlayayım ki, derslerini biz belirleyeyim. Bunları aynı TEOG, YGS, LYS gibi bir puanla değerlendirelim. Bu puan, kendi kurumumuza özel olsun.”

-Değerlendirirken derslerin ağırlıklarını da kendimiz belirleyelim. Örneğin matematik dersinin ağırlığı 4, Türkçe dersinin ağırlığı 3, fen bilgisi dersinin ağırlığı 2 olsun.

-Ana derslerin katsayılarını değiştirebildiğimiz gibi, istersek ana derslerin altındaki alt derslerin katsayılarını da kendimiz belirleyelim.

-Derslerin ağırlıklarını belirleyebildiğimiz gibi o derslerin sorularının ağırlıklarını da belirleyelim. Örneğin matematik dersinin, ders olarak  ağırlığı 4 olsun ama “2,8,9.sorular o kadar ayırt edici sorular ki, bunların ağırlıkları 3,  diğer matematik sorularının  ağırlıkları 1 olsun.” Şuan yapılan sınavları düşününüz. Öğrencilere çok zor soru soruluyor, yapabilirlerse bir puan, çok kolay bir soru soruluyor, yapabilirlerse 1 puan. “Zor, kolay, orta” fark etmiyor hepsine bir ya da sıfır puan veriliyordu. Şimdi isterseniz soruların ağırlıklarını da kendiniz belirleyebileceksiniz.

-Sınavın taban ve tavan puanlarını da kendiniz belirleyebileceksiniz.

-Hazırladığınız sınavın birden çok puanı olmasını isteyebileceksiniz. 

-LYS’den önce YGS yapılıyor. Böyle ilişikli sınavların ayarlamalarını da hem ders, hem soru bazında yapabileceksiniz.

29 Aralık Perşembe günü saat 14:30’da Ölçme Değerlendirme eğitimi yapacağız. Bu eğitimde önce YGS-LYS tipi sınavlar nasıl değerlendiriliyor. YGS ile LYS nasıl birbirine bağlanabiliyor, sınavların rapor ve analizlerini, eğitimin son aşamasında da çıkardığımız yeni güncellemeyi anlatacağız.

Eğitimlerimiz online, yerinde eğitimler olup, herkes kendi okulundan katılabilecektir. Eğitime katılmak isteyenlerin sadece destek@k12net.com adresine e-posta göndermeleri yeterlidir.